טכנאי מחשבים מומלץ? השאירו פרטים וחוזרים בקוויק!

החלפת מסך מחשב נייד

מסך המחשב שבור? חושבים שאתם צריכים להחליף את המסך של המחשב הנייד? בעמוד תראו מתי צריך להחליף אותו, מתי כדאי לבדוק רכיב אחר והאם יש דברים שתוכלו לעשות בעצמכם לפני שאתם מזמינים טכנאי. בנוסף תראו מה המחיר של החלפת מסך מחשב נייד ותוכלו להזמין טכנאי מקצועי לעבודה.

החלפת מסך מחשב נייד - מתי נצטרך?

יש כמה מקרים שבהם נצטרך להחליף את המסך במחשב הנייד:

 • מסך מחשב שבור: הסיבה הנפוצה ביותר לכך שצריך להחליף את מסך המחשב הנייד היא כי הוא שבור. לצערנו כשמסך המחשב הנייד שבור אי אפשרות לתקן אותו וחובה להחליף. מעבר לכך הוא נוטה להישבר לא מעט. המקרה הכי נפוץ הוא כי אנחנו משאירים אותו מחובר לחשמל ואז לא שמים לכבל שעל הרצפה, נתקלים בו ומפילים אותו. תדעו שמסך המחשב שבור לא רק אם אתם רואים סדק, אלא גם לפני כן אם אתם רואים פסים צבעוניים.
   
 • מסך מרצד: מקרה נוסף שבו נצטרך להחליף את מסך המחשב הנייד הוא כשהמסך מרצד. הרבה פעמים הסיבה לכך לא קשורה לכל המסך בהכרח אלא קשורה בכל הנתונים, או כבל פלאט, שהוא מקשר בין המסך ללוח האם. אם אתם תוהים למה לא להחליף פשוט את הכבל הסיבה לכך היא שהרבה פעמים החלפה של הכבל לא תפתור את הבעיה מהשורש אלא רק באופן זמני ואז תגלו בעתיד שתצטרכו להחליף את כל המסך. אמנם זה יעלה קצת יותר, אבל תדעו שיש לכם שקט מהמחשב.
   
 • בעיה בכרטיס מסך: למי שלא מכיר כרטיס מסך הוא הכרטיס שאחראי על התצוגה של המסך ולרוב יש בו תקלה ברגע שלוח האם מתחמם או שיש בו קצר. במחשב הנייד כרטיס הנייד מולחם ללוח האם ובגלל זה לא מאוד מומלץ להחליף אותו בנפרד. הסיבה לכך היא שעל מנת להוציא אותו צריך לחמם את הכרטיס וזה יכול לפגוע בלוח האם. בדרך כלל נחליף את כרטיס המסך במחשב נייד כשאנחנו רוצים לשרדג אותו.
   
 • מסך שחור: אם יש לכם מסך שחור במחשב חשוב להבדיל בין שני מקרים. מסך שחור ולא עולה כלום ומסך שחור אבל רואים הודעה שהמחשב מציג. אם המחשב מציג את ההודעה הסיבה היא לא המסך, אך אם אתם לא רואים כלום ואתם גם שומעים את המעבד של המחשב עובד זה הזמן לשים את האצבע המאשימה על המסך.

 

מסך מחשב שבור

תקלות שלא מצריכות החלפת מסך מחשב נייד

יש כמה תקלות שאנחנו חושבים שהן קשורות למסך המחשב הנייד אבל הוא לא בהכרח האשם. לדוגמה:

 • אין סוללה: אנחנו מנסים להדליק את המחשב ואנחנו רואים שהוא לא נדלק אז אנחנו ממהרים להאשים את המסך, אבל הוא לא בהכרח עשה כלום. יכול להיות שהבעיה היא שהסוללה לא טעונה או שצריך להחליף את הסוללה במחשב הנייד. בנוסף יש מחשבים ניידים שאם הם לא מחוברים לחשמל הרבה זמן הם לא יידלקו גם אם יש להם בטרייה. במקרה הזה נסו לחבר אותו לחשמל ולחכות דקה, זה יכול להיפטר לבד.
   
 • מסך כחול: אם מופיע לכם מסך כחול במחשב אין סיבה לחשוב שמדובר בבעיה במסך - הרי הוא מציג לכם את מה שהוא צריך בצורה טובה. הבעיה יכולה להיות בחומרה וצריך לבדוק את הכונן ואת לוח האם, אבל הבעיה יכולה גם להיות בתוכנה כמו במערכת ההפעלה.

דברים שחשוב לנסות לפני שמחליפים את מסך הלפטופ

כמה דברים שמומלץ לעשות לפני שקוראים לטכנאי מחשבים שעשויים לגרום למסך לעבוד:

 • לכבות ולהדליק מחדש: נשמע כמו הטיפ הכי בסיסי שאומרים כל פעם שמשהו לא עובד, אבל כל כך הרבה פעמים זה פשוט עובד ונכון. בעצם מה שקורה הוא שהמעבד המרכזי (CPU) ומעבד הגרפיקה של המחשב (GPU) מתאפסים ויכול להיות שפתאום המחשב יעבוד. אם המחשב לא נדלק יכול להיות שהבעיה היא לא בהכרח במסך.
   
 • לחבר את המחשב למסך אחר: חברו את המחשב למסך מחשב אחר או אפילו לטלויזיה עם כבל HDMI ותראו אם המסך עובד. אם כן מדובר במסך שלכם, אם לא יכול להיות שתצטרכו לתקן את הלפטופ.
   
 • לבדוק את הגדרות הבהירות: הרבה פעמים אפשר לחשוב שמשהו לא טוב במסך כשיכול להיות שסתם מישהו שיחק עם הגדרות הבהירות או הניגודיות של הצבעים. נסו לכוון את ההגדרות האלה ולראות אם הבעיה נפתרת.
   
 • הורדתם תוכנה חדשה? לפעמים יש תוכנות שמפריעות לכרטיס הגרפי לעבוד כראוי דבר אשר עשוי לגרום למסך לבן במחשב או כחול, אם זה המקרה נסו להסיר את התוכנה ותגלו שהמחשב יחזור לקדמותו.
   
 • בעיה של פיקסל במסך? בין אם זה פיקסל תקוע במסך או שרוף, תוכלו לעשות בדיקה ואף תיקון לפיקסל תקוע דרך עמוד "נקודה במסך המחשב".
   
 • המסך מהבהב? במידה ומדובר על מסך מהבהב במחשב, לא תמיד ניתן לתקן באופן עצמאי, אבל שווה לנסות לבדוק את ההגדרות והדרייברים.

כמה עולה להחליף מסך מחשב נייד?

מחיר החלפת מסך מחשב נייד נע בין 500 - 700 ש"ח. המחיר עבור מחשב סטנדרטי של 15.6 אינץ'. החלפה של מסך מגע במחשב נייד תעלה בין 1,000 - 1,200 ש"ח.

מחירון תיקון מסך מחשב נייד

מחיר החלפת מסך ללפטופ "רגיל" 15.6 אינץ'

כולל מחשבי HP, לנובו, דל, אסוס, toshiba ועוד


500 - 700 ש"ח
עלות החלפת מסך מגע במחשב נייד 12 אינץ'

לא כולל זכוכית, אפשר לנסות לפתור את התקלה לבד - היכנסו וראו למה מסך מגע לא עובד.


1,000 - 1,200 ש"ח
עלות החלפת מסך מגע במחשב נייד 12 אינץ' עם זכוכית

המחיר כולל את המסך וגם את הזכוכית.


1,500 - 1,700 ש"ח
כמה תעלה החלפת מסך למקבוק?

המחיר הוא להחלפת מסך מקבוק פרו או אייר והוא גבוה יותר עקב העובדה שזה מחשב נדיר יותר בארץ וחוסר זמינות החלקים שלו.


2,000 - 2,500 ש"ח

הדפס מחירון

מה חשוב לבדוק לפני החלפת מסך מחשב נייד?

ישנם כמה דברים שצריך לברר לפני שאתם סוגרים על החלפת מסך למחשב נייד, הנה החשובים ביותר:

 • החלפה למסך מקורי: לא מספיק לחפש רק החלפת מסך מחשב נייד hp, אסוס או DELL, צריכים לוודא גם שמדובר על מסך מקורי ולא מסך מותאם או תומך במחשבים אלו. כמובן - במחשב נייח, זה ממש לא משנה. אבל במחשבים ניידים, כאשר עושים החלפת מסך ללפטופ - זה חשוב מאוד.
   
 • תאימות מלאה לדגם ולמהירות הרץ': אז גם הדגם וגם המקוריות חשובה, אבל צריך לרדת לרזולוציה פנימית עוד יותר ולוודא שאכן רכשתם מסך תואם ב-100% למאפיינים הקדומים. תוכלו לחפש את דגם המחשב שלכם ולבדוק מהם מאפייני המסך (מהירות הרץ' שזה כמות רענונים לשניה, איכות התמונה, פיקסלים וכדומה) ולוודא שהנתונים האלו הם מה שקיבלתם במסך החדש.
   
 • אם זה מסך מגע או רגיל: כמובן שזה דבר נוסף שצריך לברר, אם יש לכם מסך מגע במחשב הנייד - זה ממש לא ברור מאליו, כאשר אתם מבצעים החלפת מסך למחשב הנייד, זה דבר שחייבים לציין ולברר עלויות מראש.
   
 • לבדוק מהי האחריות ומה היא מכסה: לפעמים אחריות יכולה להכריע את העסקה ואם זה יהיה עם טכנאי המחשבים הזה או אחר. מה שחשוב לוודא הוא מה האחריות מכסה, לכמה זמן היא תקפה וכיצד מפעילים את האחריות. האחריות הממוצעת על החלפת מסך מחשב היא כ-6 חודשים בממוצע. אבל ישנם טכנאים שיספקו יותר וכאלו שפחות.
   
משך תקופת האחריות הממוצעות:
9 חודשים אחריות חצי שנה אחריות 3 חודשים אחריות
גרף תקופת אחריות
⚠️ טכנאי המשבים אינם מחויבים לספק תקופת אחריות כלשהי, והיא ניתנת לשיקולם הבלעדי.

איך מתבצעת החלפת מסך מחשב נייד?

חשוב להגיד שהחלפת מסך מחשב נייד דורשת התעסקות בחלקים עדינים והיא אף יכולה לגרום לקצר חשמלי בבית ולכן עדיף להביא לטכנאי המחשבים את המחשב כדי שיוכל להחליף בסביבה נקייה ללא הפרעות או תקלות. ההחלפה עצמה מתבצעת בצורה הבאה:

 1. ניתוק המחשב מהחשמל.
 2. הוצאת הסוללה של המחשב.
 3. פירוק שכבת הפלסטיק.
 4. ניתוק הברגים מהמסך.
 5. פירוק הקונקטור ואז המסך.
 6. חיבור של מסך המחשב החדש.
 7. חזרה על כל הפעולות הקודמות לצורך הרכבה.
 • טיפ מאיתנו: הפעולות של החלפת המסך של המחשב הנייד לא מאוד ארוכות וכנראה שטכנאי מחשבים מקצועי יוכל לעשות את העבודה בחצי שעה או שעה במקרה של מחשב סטנדרטי ועד שעתיים במקרה של מסכים מורכבים יותר. עם זאת מומלץ להשאיר את המחשב אצלו עוד כמה שעות על מנת שיוכל לעשות בדיקות ולוודא שהוא אכן עשה את העבודה בצורה טובה.

 

כמה זמן בממוצע לוקחת החלפת מסך מחשב נייד סטנדרטי?
 45 דקות
60 דקות משך זמן 30 דקות

החלפת מסך מגע למחשב נייד

מסך מגע מורכב משתי שכבות: המסך הסטנדרטי שמציג את התמונה ומסך זכוכית שהוא בעצם מסך המגע. לפעמים ניתן להפריד בין המסכים ואז במקרה שרוצים להחליף את מסך הזכוכית בלבד זה אפשרי, אבל לרוב החלפת מסך מגע למחשב נייד מצריכה החלפה של שני המסכים ולכן היא מורכבת יותר וגם יקרה יותר.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-8805207

החלפת מסך המחשב הנייד או תיקון שלו?

לא עבד מה שהצענו והבנתם שצריך טכנאי מחשבים, אך האם זה אומר שצריך להחליף או שתיקון  יכול לעשות את העבודה? הרבה פעמים הבעיה היא לא במסך עצמו אלא בחומרה לדוגמה: כבל קרוע, לחות, התחממות יתר ועוד.

 

מחיר תיקון מסך מחשב נייד נקבע בהתאם לסוג התקלה וסוג המחשב. שימו לב שלפעמים החלפת מסך ללפטופ עדיין תהיה עדיפה כי התוספת של 100 - 200 ש"ח בשביל ההחלפה תוודא שלא מדובר בתקלה שחוזרת על עצמה.

 

מסך מחשב נייד שדורש החלפה

להחליף את המסך של המחשב הנייד או לקנות מחשב חדש?

כמו שראיתם החלפת מסך מחשב נייד היא לא בהכרח דבר זול, ולכן כדאי לשקול את הצעדים שלכם אם אתם רוצים להחליף אותו או פשוט לקנות מחשב חדש. אתם כמובן קובעים מה אתם בוחרים לעשות, אבל נשמח לתת לכם כמה נקודות למחשבה:

 • גיל המחשב: שיקול ראשון שכדאי לעשות הוא להסתכל על גיל המחשב. מחשבים ניידים לרוב כן אמורים להישאר איתכם כמה שנים, לכן אם הוא אצלכם רק שנה - שנתיים אין טעם לקנות מחשב חדש. לעומת זאת אם המחשב כן מתקרב לגיל 5, אולי כדאי לשקול לקנות מחשב חדש.
   
 • מצב כללי: גיל הוא רק מספר, וללא ספק צריך להסתכל על ביצועים נוספים של המחשב. איך הוא פועל? האם הוא עובד לאט? האם יש לו תקלות שונות כל כמה חודשים? אם הוא מתחיל לקרטע לאחרונה כדאי לבדוק האם כדאי לקנות מחשב חדש.
   
 • איכות המחשב: דבר נוסף שחשוב לחשוב עליו הוא האיכות של המחשב עצמו. אם יש לכם מחשב סטנדרטי שמשמש אתכם בעיקר לעבודות, פגישות או עבודה משרדית מחשב חדש יעלה פחות. לעומת זאת אם יש לכם דרישות קצת יותר גבוהות מהמחשב כמו עיצוב או גיימינג העלות של החלפת המסך באופן יחסי תהיה פחות משמעותית.

 

לפטופ חדש

איך לשמור על מסך המחשב הנייד להבא?

בשביל לשמור על מסך המחשב הנייד להבא כדאי להקפיד לנקות את המאווררים מדי פעם. הצטברות של אבק יכולה לגרום לפעילות פחות טובה של מערכת האוורור של המחשב וכתוצאה מכך להתחממות. התחממות של המחשב יכולה לגרום לחלקים לא לעבוד. תוכלו לנסות לנקות בעצמכם או להביא את המחשב לניקוי מקצועי.

שאלות נפוצות על החלפת מסך מחשב נייד

מה המחיר של החלפת מסך מחשב נייד?

מחיר החלפת מסך מחשב נייד 15.6 אינץ' יעלה בין 500 - 700 ש"ח. אם מדובר על מסך מגע או החלפת מסך מקבוק המחיר יהיה גבוה יותר כפי שכתבנו בפסקה למעלה של המחירון.


האם תיקון מסך מחשב נייד יספיק?

אם מסך המחשב מרצד אז יכולה להיות בעיה בכבל ואז רק תיקון יספיק, אך אם מדובר בסדק או שבר תצטרכו להחליף את המסך של הלפטופ, כפי שכתבנו בהרחבה בעמוד.


מתי כדאי לקנות מחשב חדש?

אם רק מדובר בשבר וחוץ מזה המחשב חדש ועובד טוב, אז לא מומלץ לקנות מחשב חדש. אבל אם יש לכם את המחשב מעל 3 שנים והוא גם ככה קצת איטי היינו ממליצים לכם להתחדש.