טכנאי מחשבים מומלץ? השאירו פרטים וחוזרים בקוויק!

הרחבת זיכרון למחשב נייד

מתי למעשה נצטרך לבצע הוספת זיכרון ram למחשב נייד? כמה צריך לעלות שירות הרחבת זיכרון למחשב הנייד? מה זה ומה תפקידו? כל המידע על שדרוג זיכרון במחשב הנייד ואפשרות להזמנה, ממש כאן.

מה זה זיכרון למחשב נייד?

זיכרון למחשב הוא - זיכרון וירטואלי אשר נקרא גם "ראם" או באנגלית: RAM. בשונה מהזיכרון בדיסק הקשיח הוא אינו שומר את המידע לטווח הארוך, אלא לטווח הקצר בלבד. הזיכרון הוירטואלי במחשב אחראי על הפעלת תוכנות ומשימות במקביל ושמור את המידע עד לסגירת התוכנות או כיבוי המחשב.
 

הוספת כרטיס זיכרון למחשב הנייד

מהו מחיר הרחבת זיכרון למחשב נייד?

מחיר הרחבת זיכרון למחשב נייד (לא כולל הכרטיס עצמו) נע בין 200 - 300 ש"ח. הוא כולל הגעה לבית הלקוח, פתיחת המחשב וחיבור הכרטיס הנוסף. כמובן שניתן גם לרכוש דרך טכנאי מחשבים כרטיס זיכרון למחשב הנייד, אך זה בתוספת תשלום. המחיר של כרטיסי הזיכרון בעלי מנעד רווח מאוד ומשתנה על פי גודל הכרטיס וסוגו. כאשר המחירים ההתחלתיים הם באזור ה-150 שקלים.


מחיר הרחבת זיכרון למחשב נייד

מחיר הרחבת זיכרון למחשב נייד: 250 ₪

טווח מחיר גבוה 300 ₪

טווח מחיר נמוך 200 ₪

מתי צריך לבצע הוספת זיכרון למחשב נייד?

אז מהם המקרים בהם צריך תוספת זיכרון למחשב הנייד ומהם המקרים בהם תוספת זיכרון למחשב הנייד - לא תעזור? הנה טבלה שתסייע לכם להבין:
 

תיאור התקלה שדרוג הזיכרון יעזור?
המחשב עובד לאט כן - חלק מתפקידו המרכזי.
המחשב נכבה פתאום לא - אין קשר.
המחשב עולה לאט מאוד כן - אבל לא באופן מלא.
משחק מחשב לא עובד כן - אבל לא בהכרח, יש לבדוק.
המחשב נתקע כן
מסך כחול במחשב כן - החלפת כרטיס זיכרון.
המחשב מרעיש לא

בדקו האם צריך לשדרג את זיכרון הראם במחשב הנייד

איך יודעים שהמחשב הנייד משתמש במשאבים רבים מהזיכרון הוירטואלי (הראם) ולמעשה ייתכן וזו הסיבה המרכזית שהוא עובד לאט או לא מצליח לפתוח משימות, קבצים ותוכנות? שלב אחר שלב, כך תבדקו זאת.

  1. לחצו על הקומבינציה - CTRL + ALT + DEL
  2. בחרו ב-"מנהל המשימות".
  3. עברו אל לשונית "ביצועים"
  4. בחרו באפשרות "זיכרון"
  5. ראו כמה אחוז מתוך ה-100% המחשב משתמש בזה הרגע בזיכרון.

במידה והמחשב משתמש במעל ל-80% מהזיכרון כאשר אין תוכנות פתוחות או משתמש ב-100% מהזיכרון כאשר התוכנה או המשחק שאתם רוצים להפעיל בשימוש. כנראה שהוספת זיכרון למחשב הנייד תפתור את הבעיה.
 

בכמה זיכרון וירטואלי המחשב משתמש
בתמונה: כמה זיכרון נמצא בשימוש במחשב הנייד

איך ניתן לבצע שדרוג זיכרון ram למחשב הנייד?

למעשה ישנם 2 דרכים לבצע שדרוג זיכרון RAM למחשב הנייד, הנה האופציות:

  • הוספת כרטיס זיכרון למחשב הנייד: כאשר יש מקום פנוי (נקרא גם Slot) , ניתן לרכוש ולהוסיף כרטיס זיכרון למחשב הנייד ובכך יהיה ניתן לעשות בשימוש כפול ואף יותר בזיכרון הוירטואלי שבמחשב.
     
  • שדרוג כרטיס זיכרון למחשב הנייד: המצב הזה הוא כאשר אין מקום פנוי (אין Slot) במחשב הנייד, מה שעושים במקרה הזה - מוצאים את הכרטיס הישן ובמקומו מכניסים כרטיס בעל יותר קיבלות של זיכרון Ram. לצורך העניין, הוצאנו כרטיס של 2GB והכנסנו במקומו כרטיס של 4GB, כך הרווחנו עוד 2GB נוספים של זיכרון.
לחצו לחיוג מהיר השאירו פנייה