טכנאי מחשבים מומלץ? השאירו פרטים וחוזרים בקוויק!

הרחבת זיכרון למחשב נייד

מתי למעשה נצטרך לבצע הוספת זיכרון ram למחשב נייד? כמה צריך לעלות שירות הרחבת זיכרון למחשב הנייד? כמה זיכרון ראם צריך? מה זה ומה תפקידו? כל המידע על שדרוג זיכרון במחשב הנייד ואפשרות להזמנת שירות עד בית הלקוח, ממש כאן.

מה זה זיכרון למחשב נייד?

זיכרון למחשב הוא: זיכרון וירטואלי אשר נקרא גם "ראם" או באנגלית: RAM. בשונה מהזיכרון בדיסק הקשיח הוא אינו שומר את המידע לטווח הארוך, אלא לטווח הקצר בלבד. הזיכרון הוירטואלי במחשב אחראי על הפעלת תוכנות ומשימות במקביל ושמור את המידע עד לסגירת התוכנות או כיבוי המחשב.

הוספת כרטיס זיכרון למחשב הנייד

האם אפשר להוסיף זיכרון ram למחשב נייד?

בוודאי, ברוב המקרים יהיה מקום (סלוט) פנוי ואפשר להוסף כרטיס זיכרון ראם נוסף. במידה  ואין מקום פנוי, מוציאים ראם ישן ומוסיפים כרטיס ראם חדש עם יותר זיכרון בתוכו. אנו לא ממליצים לבצע הוספת זיכרון ראם למחשב הנייד באופן עצמאי, זה מסובך יותר מאשר במחשב הנייח.|

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-8805207

מהו מחיר הרחבת זיכרון למחשב נייד?

מחיר הרחבת זיכרון למחשב נייד (לא כולל הכרטיס עצמו) נע בין 200 - 300 ש"ח. הוא כולל הגעה לבית הלקוח, פתיחת המחשב וחיבור הכרטיס הנוסף. כמובן שניתן גם לרכוש דרך טכנאי מחשבים כרטיס זיכרון למחשב הנייד, אך זה בתוספת תשלום. המחיר של כרטיסי הזיכרון בעלי מנעד רווח מאוד ומשתנה על פי גודל הכרטיס וסוגו. כאשר המחירים ההתחלתיים הם באזור ה-150 שקלים.


מחיר הרחבת זיכרון למחשב נייד

מחיר הרחבת זיכרון למחשב נייד: 250 ₪

טווח מחיר גבוה 300 ₪

טווח מחיר נמוך 200 ₪

מתי צריך לבצע הוספת זיכרון למחשב נייד?

אז מהם המקרים בהם צריך תוספת זיכרון למחשב הנייד ומהם המקרים בהם תוספת זיכרון למחשב הנייד - לא תעזור? הנה טבלה שתסייע לכם להבין:

 

תיאור התקלה שדרוג הזיכרון יעזור?
המחשב עובד לאט כן - חלק מתפקידו המרכזי.
המחשב נכבה פתאום לא - אין קשר.
המחשב עולה לאט מאוד כן - אבל לא באופן מלא.
משחק מחשב לא עובד כן - אבל לא בהכרח, יש לבדוק.
המחשב נתקע כן
מסך כחול במחשב כן - החלפת כרטיס זיכרון.
המחשב מרעיש לא

בדקו האם צריך לשדרג את זיכרון הראם במחשב הנייד

רוצים לדעת כמה זיכרון צריך למחשב נייד? ובכן, זה משתנה לפי השימוש במחשב ולאיזה מטרות, אם אתם במעמד רכישת מחשב חדש, בדקו את איזה מפרט התוכנות דורשות, במידה ומדובר על מחשב נייד קיים, תוכלו לבדוק לבד בכמה משאבים הוא משתמש כיום, ממש כך -> אז איך בודקים כמה זיכרון ram יש במחשב? על מנת לדעת האם המחשב הנייד משתמש במשאבים רבים מהזיכרון הוירטואלי (הראם) ולמעשה ייתכן וזו הסיבה המרכזית שהוא עובד לאט או לא מצליח לפתוח משימות, קבצים ותוכנות? שלב אחר שלב, כך תבדקו זאת.

  1. לחצו על הקומבינציה - CTRL + ALT + DEL
  2. בחרו ב-"מנהל המשימות".
  3. עברו אל לשונית "ביצועים"
  4. בחרו באפשרות "זיכרון"
  5. ראו כמה אחוז מתוך ה-100% המחשב משתמש בזה הרגע בזיכרון.

במידה והמחשב משתמש במעל ל-80% מהזיכרון כאשר אין תוכנות פתוחות או משתמש ב-100% מהזיכרון כאשר התוכנה או המשחק שאתם רוצים להפעיל בשימוש. כנראה שהוספת זיכרון למחשב הנייד תפתור את הבעיה.
 

בכמה זיכרון וירטואלי המחשב משתמש
בתמונה: כמה זיכרון נמצא בשימוש במחשב הנייד

איך ניתן לבצע שדרוג זיכרון ram למחשב הנייד?

למעשה ישנם 2 דרכים לבצע שדרוג זיכרון RAM למחשב הנייד, הנה האופציות:

  • הוספת כרטיס זיכרון למחשב הנייד: כאשר יש מקום פנוי (נקרא גם Slot) , ניתן לרכוש ולהוסיף כרטיס זיכרון למחשב הנייד ובכך יהיה ניתן לעשות בשימוש כפול ואף יותר בזיכרון הוירטואלי שבמחשב.
     
  • שדרוג כרטיס זיכרון למחשב הנייד: המצב הזה הוא כאשר אין מקום פנוי (אין Slot) במחשב הנייד, מה שעושים במקרה הזה - מוצאים את הכרטיס הישן ובמקומו מכניסים כרטיס בעל יותר קיבלות של זיכרון Ram. לצורך העניין, הוצאנו כרטיס של 2GB והכנסנו במקומו כרטיס של 4GB, כך הרווחנו עוד 2GB נוספים של זיכרון.

שאלות ותשובות נפוצות בנושא:

יש לא מעט שאלות שנשאלו בהקשר להרחבת זיכרון ראם למחשב, הנה כמה שנשאלו לאחרונה:

כמה זיכרון ראם צריך?

שאלה רחבה, כתבנו איך תבדקו בכמה ראם אתם משתמשים כיום במחשב ועל פי כך תדעו לערך האם צריך להוסיף. הטיפ השני שלנו בנושא הוא אם מדובר על מעמד רכישה - בדקו את מפרט התוכנות והדרישות הטכניות, לפי כך תוכלו לדעת כמה ראם אתם צריכים.


האם אתם תומכים בכל סוגי המחשבים?

כן, ניתן להזמין הרחבת זיכרון למחשב נייד lenovo, asus, dell ,hp ומותגים וחברות נוספות.


מה זה ראם למחשב?

ראם - RAM הוא זיכרון וירטואלי במחשב, אותו זיכרון אשר שומר פעולות בזמן אמת ומהלך השימוש בתוכנות, משחקים וכדומה. ככל שיש יותר זיכרון ראם במחשב, כך אפשר להפעיל יותר תוכנות במקביל.