טכנאי מחשבים מומלץ? השאירו פרטים וחוזרים בקוויק!

שדרוג מחשב נייד

האם ניתן לשדרג מחשב נייד? מה ניתן לשדרג בו, מה האפקט שנקבל וכמה כל הסיפור יעלה לנו? הנה כל מה שאפשר לעשות על מנת לשדרג מחשב נייד לביצועים טובים ומהירים יותר.

האם אפשר לשדרג מחשב נייד?

ברור, ניתן לבצע שדרוג למחשב הנייד באמצעות שדרוג החומרה או התוכנה במחשב עצמו. בהמשך תמצאו טבלה של רכיבים שניתן לשדרג, מה האפקט של כל רכיב וכיצד באמצעות תוכנה על גבי המחשב אפשר לשפר ביצועים באופן משמעותי.
 

שדרוג מחשב נייד

שדרוג מחשב נייד מבחינת חומרה

בטבלה הבאה תגלו איזה שדרוג למחשב הנייד משפר את הביצועים כאשר משדרגים את החומרה.
 

מה נשדרג? מה האפקט שנקבל? מידע חשוב
שדרוג ssd למחשב נייד למעשה מדובר על שדרוג דיסק קשיח למחשב נייד, מדיסק מסוג SATA לדיסק מסוג SSD. השינוי למעשה משפר את ביצועי המחשב מבחינת מהירות, הפעלת תוכנות ושליפת מידע. שדרוג נפוץ מאוד בקרב המחשבים הניידים ובכלל.
     
שדרוג כרטיס מסך למחשב הנייד כרטיס הגרפיקה מסייע לנו בהפעלת תוכנות מורכבות למטרות עריכת ווידאו, שרטוט, הדמיות וגרפיקה או לחלופין להפעלת משחקים כבדים. ככל שכרטיס המסך משדורג כך הוא יכול להריץ בצורה חלקה יותר את התוכנות או המשחקים. למידע נוסף על החלפת כרטיס מסך למחשב נייד עברו. שדרוג נפוץ ומוכר.
     
שדרוג זכרון למחשב נייד (וירטואלי) בכל מחשב נייד יש מקום להחלפה או שדרוג של כרטיס הזיכרון הוירטואלי (RAM). למעשה שדרוג כרטיס הזיכרון יאפשר למחשב להפעיל יותר משימות במקביל מבלי להיתקע ולרוץ מהר וחלק יותר. בדרך כלל קיימת הכנה מראש. רק צריך לוודא מהו סוג זכרון הRAM המתאים במחשב.
     
שדרוג מסך מחשב נייד יותר נפוץ במקרים בהם יש בעיה במסך וצריך להחליף אותו. אפשרי גם להחליף למסך עם תאימות ל4K. לא נפוץ, לא תמיד אפשרי ולעיתים גם כלכלית לא משתלם.
     
שדרוג מעבד במחשב הנייד האפקט שנקבל לאחר החלפת מעבד למחשב נייד הוא אפשרות להריץ כמה משימות במקביל, להפעיל ולהריץ את המחשב והתוכנות בו באופן מהיר מבלי שהמחשב יתחמם. לא תמיד אפשרי ולא תמיד כלכלי לשדרג.
     

 

  • שלושת הרכיבים העליונים בטבלה הם הנפוצים והמוכרים יותר, שני האחרונים יותר במסגרת תיקונים ולא תמיד אפשריים.

שדרוג מחשב נייד מבחינת תוכנה

אז איך אנחנו יכולים לשפר את ביצועי המחשב ללא שדרוג חומרה? הרי המחשב הנייד שלנו בעבר עבד מעולה, למה עכשיו הוא מקרטע? הנה האפשרויות לשדרוג מחשב נייד מבחינת התוכנה:
 

שדרוג התוכנה שנבצע מה צריך לעשות?
עדכון מערכת הפעלה ניגש אל לוח בקרה (הגדרות) > עדכון ואבטחה > נבדוק האם גרסת הווינדוס שלנו היא העדכנית ביותר והאם ניתן לבצע עדכון אבטחה.
   
סריקת וירוסים לרוב רגולה (וירוס) עשוי לשבת לנו במחשב ופשוט להאט אותו. לכן מומלץ להוריד אנטי וירוס  ולהריץ סריקה על גבי המחשב. כל איום שיוסר עשוי לסייע לנו בפעילות מחשב מהירה וחלקה יותר.
   
ניקוי קאש וקבצים זמניים אנו ממליצים להשתמש בתוכנות לניקוי הקאש והקבצים הזמניים שנשארו על המחשב. התוכנה המוכרת היא "CCleaner".
   
מיטוב ואיחוי הכונן איחוי ומיטוב הכונן עשוי לשפר ולשמר את מערכת ההפעלה שלנו לאורך זמן. על מנת לבצע זאת יש להיכנס אל המחשב שלי > קליק ימני על כונן C > מאפיינים > כלים > מיטוב. שימו לב שהפעולה עשויה לארוך מספר שעות אם הכונן גדול. לכן מומלץ לעשות זאת כאשר יש לכם זמן.
   
ביטול הפעלת תוכנות בהפעלת המחשב יש לא מעט תוכנות הפועלות עם הפעלת המחשב ולמעשה רצות ברקע, הן גורמות למחשב שלנו לעבוד יותר לאט וגורמות לעומס מיותר שבסופו של דבר מצריך מאיתנו לבצע שדרוג למחשב הנייד שלנו. אז מה ניתן לעשות? לוחצים התחל ומקלידים "msconfig" ומקישים אנטר. זה יפתח לנו חלון חדש, שם בוחרים בלשונית startup. כאן נראה את כל התוכנות שמופעלות עם עליית המחשב. נוכל לבטל את התוכנות שאנחנו לא רוצים שיעלו עם המחשב ולא ירוצו ברקע גם שאנחנו לא מפעילים אותן.
   
מחיקת תוכנות ופינוי מקום חלק מהמקרים בהם המחשב עובד לאט הוא בגלל עומס. אם אנחנו לא רוצים לעשות שדרוג למחשב הנייד מבחינת חומרה והגדלת הזיכרון. אנחנו צריכים למחוק דברים שאינם רלוונטים במחשב (במיוחד בכונן של מערכת ההפעלה). וכמו כן, למחוק תוכנות שאינן בשימוש, ניתן לעשות זאת באמצעות כניסה אל לוח בקרה / הגדרות > אפליקציות ותוכנות, כאן נראה את כל הרשימה של התוכנות שמותקנות במחשב ונוכל לבחור ולמחוק אותן.
   
  • האפקטים שנקבל מהפעולות הבאות ישפרו לנו את מהירות ותגובת המחשב. כמו כן, חשוב לנו לציין כי פורטל מחשב בקוויק אינו לוקח אחריות על כל נזק אשר ייגרם עקב שימוש במידע הנמצא באתרנו.
     
מחיקת תוכנות
כך נראה חלון מחיקת אפליקציות ותוכנות במערכת ההפעלה ווינדוס 10

משווים וחוסכים בשדרוג המחשב הנייד

רוצים לעשות שדרוג מחשב נייד ישן? רוצים לשפר את ביצועי המחשב מבחינת חומרה מבלי לקרוע את הכיס? לא מבינים איך אפשר ליישם את כל שיפורי התוכנה שכתבנו מעלה? אפשר גם להזמין טכנאי מחשבים עד הבית דרך פורטל מחשב בקוויק! ערכו כעת השוואת מחירים בין מספר טכנאים ובחרו במי שמספק לכם את השירות במחיר הטוב והנמוך ביותר.


 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-8805207

שאלות נפוצות שגולשים שאלו בנושא:

הנה השאלות שנשאלו על ידי הגולשים בהקשר לשדרוג מחשב נייד:

האם שדרוג מחשב נייד dell אפשרי?

בוודאי, כמו שאר המחשבים הניידים אפשר גם לבצע שדרוג למחשב נייד של דגמי DELL.


צריך חומרה מותאמת בשדרוג מחשב נייד hp?

בכל מחשב נייד צריך להתאים את החומרה לפי הרכיבים הקיימים לו. החברה עצמה אינה משנה אם היא HP או אסוס או דל. אבל כן, בודקים תאימות רכיבים.


אתם עושים גם שדרוג מחשב נייד לנובו?

כן, בעזרת מחשב בקוויק ניתן לבצע שדרוג לכל סוגי הדגמים וחברות המחשבים השונות.