טכנאי מחשבים מומלץ? השאירו פרטים וחוזרים בקוויק!

תיקון מסך מחשב נייד

מסך מחשב נייד לא נדלק, מהבהב ואף נתקע? זה עשוי לרמז על מספר סיבות עליהן נסביר בהמשך, תוכלו לצפות גם במחירי תיקון רלוונטיים שטכנאי מחשבים גובים, מתי כבר אין אפשרות לבצע תיקון מסך מחשב נייד וגם - איך תוכלו להשוות בין טכנאים באזורכם דרך פורטל מחשב בקוויק ולחסוך בחיפוש ארוך ובכסף - קראו וגלו.

מהן התקלות הנפוצות במסך מחשב נייד?

כאן נסביר על הסיבות הנפוצות לתוצר של מסך מחשב נייד שלא נדלק ומהי הדרך לבצע תיקון מסך מחשב:

 • מחשב נייד שזקוק לטעינה - קיימים מקרים בהם המסך של המחשב הנייד שלכם מהבהב או נכבה לגמרי וזה עשוי להעיד על אנרגיית סוללה חלשה של המחשב. במקרה כזה יהיה עליכם לחבר את המחשב הנייד לכבל הטעינה ולאפשר לו להיטען.
   
 • סוללת מחשב נייד תקולה - במידה והסוללה במחשב התמלאה אך מסך המחשב ממשיך להציג תקלות, הכוללות הבהובים ו"ריצוד" - זה עשוי להעיד על תקלה בסוללה המובנית בחלקו התחתון של המחשב ושכנראה הפתרון לבעיה ייאלץ אתכם לבצע החלפה של הסוללה במחשב הנייד שלכם.
   
 • רכיבי גרפיקה תקולים - במידה והבחנתם בצורות פסים ולולאות שחורות וצבעוניות על גבי מסך הלפטופ שלכם - זה עשוי להעיד על בעיה בכרטיס הגרפי, שתפקידו להעביר אל מסך המחשב את רכיבי הגרפיקה השונים. דעו כי במידה וזה המצב - עלות התיקון שטכנאי מחשבים עשוי לגבות עשוייה לעלות כמו החלפה של מסך למחשב נייד ועל כן, במקרה כזה - נמליץ לכם לבצע החלפה של המסך כולו במקום הליך התיקון.
   
 • תקלה בלוח האם - במידה והמחשב שלכם מופעל אך המסך אינו עולה ונשאר כבוי, זה עשוי לרמז על בעיה שמקורה ברכיב לוח האם, תפקידו להעביר אנרגיה חשמלית בין כל רכיבי המערכת וזאת תוך שהיא נעה על מסילת נחושת ולא על חוטי חשמל. רכיב לוח אם שאינו מתפקד בצורה תקינה, יביא לאיבוד תמונה במסך מחשב הנייד שלכם וזאת על אף שהמחשב בפעולה.
   
צורת התנהלות של מסך מחשב נייד הסיבה לכך פתרון
מסך מהבהב/ נכבה לגמרי סוללה חלשה לחבר את הלפטופ לכבל טעינה
מסך מהבהב, מרצד סוללה תקולה החלפת הסוללה ע"י טכנאי מחשבים
הופעת צורות פסים ולולאות על פני המסך רכיבי גרפיקה תקולים החלפת כרטיס מסך
מערכת המחשב מופעלת אך המסך כבוי תקלה בלוח האם תיקון/ החלפת רכיב לוח האם

מחירון תיקון מסך מחשב נייד ע"י טכנאי מחשבים

מחיר תיקון מסך מחשב נייד משתנה בהתאם למקור המשפיע על התקלה בטבלה הבאה תוכלו למצוא מהו מחיר תיקון מסך לפטופ.

מחירון תיקונים הקשורים למסך מחשב נייד

החלפת מסך סטנדרטי

מחיר להחלפת מסך פשוט - ישנם דגמים בהם המחיר עשוי להיות גם כפול.


500 - 700 ש"ח
מחיר החלפת מסך למקבוק

מחיר החלפת מסך למקבוק פרו כולל המסך עצמו.


2,000 - 2,500 ש"ח
החלפת כרטיס מסך למחשב נייד

מחיר עבור  החלפת כרטיס מסך למחשב נייד


600 - 700 ש"ח

הדפס מחירון


תיקון מסך מחשב נייד

איזו בדיקה חשוב לבצע לפני שקוראים לטכנאי מחשבים?

במידה ואינכם יודעים מה הסיבה למחשב נייד שהמסך שלא נדלק לכם ואתם רוצים להבין אם שורש הבעיה מצוי ברכיבי המחשב או במסך בלבד -  דעו כי תוכלו, ע"י כבל HDMI לחבר בין המחשב לטלוויזיה ולבדוק:

 • במידה וביצעתם חיבור תקין והתמונה של המחשב עוברת בצורה חלקה למסך הטלוויזיה - הבעיה היא במסך המחשב.
   
 • במידה והתמונה עוברת לטלוויזיה בצורה תקולה כמו בתצוגה של המחשב הנייד שלכם - הבעיה היא ברכיבים פנימיים של המחשב הנייד.

תיקון מסך מגע במחשב נייד

מסכי מגע במחשבים ניידים הופכים את המחשב כולו לרגיש יותר בהשוואה לגרסה ללא המגע. מחשב בעל מסך טאץ' עשוי להינזק בצורה בלתי הפיכה ע"י נפילה חד פעמים ואפילו ע"י שריטה שילדיכם ביצע בו. במידה ואתם מחזיקים בלפטופ בעל מסך מגע שנסדק או פשוט חדל לתפקד, דעו כי במרבית המקרים תיקון מסך מגע במחשב נייד לא יצלח ויהיה צורך בביצוע החלפה של כל המסך לאחד חדש, (תוכלו לקרוא על סיבות לכך שמסך מגע לא עובד כאן). כך שאין צורך להסביר מהו מחיר תיקון מסך מחשב במקרה הזה, אלא מהו מחיר החלפת מסך מגע במחשב נייד נע בין 1,500 - 1,700 ש"ח והוא כולל את הליך פירוק המסך הישן והתקנתו של מסך חדש יחד עם שכבת זכוכית בגודל של 12 אינץ'.

מחיר ממוצע להחלפת מסך מגע במחשב נייד

מחיר ממוצע להחלפת מסך מגע במחשב נייד: 1600 ₪

טווח מחיר גבוה 1700 ₪

טווח מחיר נמוך 1500 ₪

פעולות שחשוב לבצע לפני תיקון מסך במחשב הנייד

ישנם כמה פעולות שמומלץ שתבצעו לפני שאתם מזמינים טכנאי מחשבים לצורך תיקון מסך של מחשב נייד:

 • גיבוי - בצעו שמירה של כל הקבצים החשובים שלכם בדיסקונקי או במערכת 'ענן' שאתם סומכים עליה, במידה ויהיה צורך לבצע פירמוט למחשב.
   
 • מחיקת תוכנות זדוניות - קיימים מקרים בהם הורדתם בטעות או במכוון תוכנות זדוניות למחשב הנייד שלכם, הגורמות לתקלות המשפיעות על שידור תקין של כרטיס המסך של המחשב שלכם וכך קורה שמוצגת בפניכם תצוגה תקולה ומקוטעת. אם תצליחו להסיר את התוכנות הללו - אתם עשויים לגלות כי תצוגת המסך חוזרת לעבוד בצורה תקנית.

מתי יהיה צורך בהחלפת מסך למחשב הנייד?

במידה ואופציית תיקון מסך מחשב נייד אינה אידיאלית היות ומדובר על מסך עם סדקים נרחבים על גבו, דעו כי אין מנוס חוץ מלבקש מטכנאי מחשבים לבצע החלפה של מסך הלפטופ שלכם במסך חדש.  חשוב לדעת שגם במקרים בהם אין כלל בעיה במסך אך ברצונכם לשדרג אותו - דעו כי דרך מחשב בקוויק תוכלו להזמין טכנאי שיבצע התקנה של מסך בעל רכיבים חזקים ומשודרגים יותר, לעתים אף להחליף למסך מגע במחשבים מסויימים. מתחת תוכלו לקרוא בבירור יתר על המקרים בהם ניתן לתקן מסך של מחשב נייד וכאלו המצריכים החלפה כוללת של שלו.
 

מקרים שלא מצריכים החלפת מסך  מקרים המצריכים החלפת מסך 
סוללה תקולה - יש להחליף סוללה סדקי זכוכית חשופים
סוללה חלשה - יש לחבר למטען שדרוג המסך
פיקסל שרוף - לא חייב מסך צרוב מספר פיקסלים שרופים