טכנאי מחשבים מומלץ? השאירו פרטים וחוזרים בקוויק!

תיקון מקבוק

מחפשים טכנאי לתיקון מק? צריכים שירות תיקון למחשב אפל (מקינטוש)? בעמוד תראו מחירים של תיקונים נפוצים וגם נעזור לכם למצוא טכנאי מק מומלץ ולחסוך במחיר תיקון מקבוק מכל דגם - באמצעות השוואת מחירים.

מחירון תיקון מקבוק

ראשית, הבינו מהם טווחי המחירים בעבור תיקון מקבוק, ראו מחירי תיקון תקלות בטבלה הבאה:

מחירון תיקון מקבוק

כמה עולה להחליף מסך למקבוק?

מחיר החלפת מסך מקבוק הוא לדגמי אייר ופרו. במקרה של רטינה המחיר יהיה גבוה יותר ב-500 ש"ח.


2,000 - 2,500 ש"ח
מה המחיר של החלפת סוללה של המקבוק?

המחיר הוא לדגמי אייר ופרו.


600 - 800 ש"ח
כמה עולה לתקן מקלדת במק?

המחיר הוא לדגמים הנפוצים.


600 - 950 ש"ח
מה המחיר של תיקון לוח אם של מקבוק?

המחיר משתנה בהתאם לסוג התיקון הדרוש.


700 - 2,000 ש"ח
כמה עולה החלפת לוח אם של מקבוק?

המחיר משתנה בהתאם לדגם ושנת הייצור.


2,000 - 3,000 ש"ח
כמה עולה תיקון שקע טעינה של מקבוק?

המחיר כולל את שקע הטעינה עצמו.


400 - 800 ש"ח
מה המחיר של החלפת הארד דיסק של מקבוק?

לפעמים לא ניתן ויש צורך להחליף את כל לוח האם.


700 - 900 ש"ח

הדפס מחירון

 • המחירים המוצגים במחירון אינם כוללים מע"מ.
 • המחירון מעודכן לחודש יולי בשנת 2024.

 • המחירון מתייחס לדגמי ה-MacBook השונים כמו: Retina, Touch Bar, iMac, Pro, Air ויתר דגמי המשנה של מקינטוש (מק), מחשבי אפל (Apple).

תיקון מקבוק לעומת PC

יש כמה הבדלים בין תיקון מקבוק לבין תיקון מחשב נייד רגיל:

 • מחיר תיקון מק יקר: ההבדל במרכזי בין תיקון מק לבין תיקון PC הוא המחיר והזמינות של חלקי החילוף מה שגורם לכך שמחיר תיקון מקבוק יהיה יותר יקר מאשר תיקון PC. כמה יותר יקר? יכול להיות גם פי 2 ופי 3.
   
 • תכיפות הצורך בתיקון: למרות שמחיר התיקון לרוב גבוה יותר מקבוקים ידועים בעמידות שלהם לאורך זמן. כמובן שהם לא בלתי מנוצחים וגם הם יכולים להישבר, להירטב ולהינזק אבל משמעותית פחות מאשר הרבה מחשבי PC.
   
 • לא כל טכנאי מחשבים: זה עוד משהו שחשוב להבהיר - תיקון מקבוק הוא יותר מורכב מאשר תיקון PC ולכן לא כל טכנאי מחשבים עושה את העבודה הזו. יכול להיות לכם יותר קשה למצוא טכנאי מחשבים שמתקן מקבוק, אבל עם מחשב בקוויק תדעו שנפנה אליכם רק טכנאי מחשבים שמבצעים תיקון מקבוק.

 

תיקון מקבוק

תיקון מקבוק במעבדה מורשית או עם טכנאי פרטי?

עוד שאלה שחשוב לשאול את עצמכם לגבי תיקון מקבוק הוא האם לנסוע למעבדה מורשית או להזמין טכנאי מק פרטי. הנה ההבדלים:

 • מחיר: מחיר תיקון מק במעבדה פרטית תעלה לכם משמעותית פחות מאשר תיקון במעבדה רשמית של אפל.
   
 • ניסיון: חובה להגיד שכשאתם שולחים את המקבוק שלכם למעבדה מורשית אתם יודעים שהוא נמצא בידיהם של טכנאים שיש להם הרבה ניסיון בנושא. עם זאת כן חשוב להגיד שבשנים האחרונות הרבה טכנאי מחשבים כבר יודעים להתעסק במק.
   
 • זמן המתנה: חיסרון נוסף שיש לתיקון מקבוק במעבדה רשמית של אפל לעומת תיקון עם טכנאי פרטי הוא שאתם כפופים לזמני ההמתנה של המעבדה. לפעמים יכול להתמזל מזלכם ואם הבאתם את המקבוק בבוקר תוכלו לקחת אותו בסוף היום, אבל כנראה שלרוב זה יקח כמה ימים. לעומת זאת טכנאי מק פרטי לרוב יוכל להגיע עד לבית שלכם ותוך כמה שעות יהיה לכם מקבוק תקין.

 

מה משווים? מעבדה רשמית טכנאי פרטי
מחיר משמעותית גבוה יותר משמעותית נמוך יותר
ניסיון מובטח פחות ידוע
זמן המתנה ארוך יותר קצר יותר

תיקון מקבוק של כל החלקים

יש כל מיני תקלות שיכולות להיות במקבוק:

 • תיקון מסך: כמו בכל מחשב נייד הרכיב הכי פגיע במקבוק הוא המסך. הוא פגיע לסדקים ושברים ולצערנו זה קורה לא מעט. למעשה לא ניתן לתקן את המסך וצריך להחליף אותו מה שיעלה משמעותית יותר מאשר החלפת מסך מחשב נייד אחר. זה כי לא ניתן לפרק את המסך כמו בPC וצריך לפרק את כל המחשב על מנת להחליף את המסך של המק.
   
 • תיקון מקלדת מקבוק: עוד תקלה מאוד נפוצה היא כשיש בעיה במקלדת של המקבוק. לרוב הסיבה היא כי נשפכו מים על המחשב מה שגורם לקורוזיה ופגיעות בלוח האם. אם זו הסיטואציה חשוב לא ללחוץ על שום דבר במחשב וישר לנתק את המחשב מהחשמל ולהזמין טכנאי מק.
   
 • תיקון שקע טעינה: אם המקבוק שלכם לא מצליח להיטען והבנתם שהבעיה היא לא בסוללה ייתכן שמקור הבעיה הוא בשקע הטעינה. כמו כל רכיב גם הוא פגיע לחבטות, שריטות ובלאי טבעי. אם גיליתם שזו הבעיה דעו שזו לא בעיה מאוד נפוצה, ובדרך כלל אם תדאגו לא להפיל את המקבוק לרוב תוכלו למנוע זאת להבא.

  תיקון לוח אם: לחצתם על כפתור ההפעלה והמקבוק לא נדלק? הבעיה היא כנראה בלוח האם. אם הבעיה היא רק החלפה של שבב קטן המחיר יהיה משמעותית זול יותר מאשר ניקוי של קורוזיה שהתפתחה בלוח האם שלכם. לפעמים לוח האם לא ניתן לתיקון ואז תצטרכו להחליף אותו - מה שיעלה משמעותית במחיר כאמור.
   
 • החלפת דיסק קשיח: אחת הסיבות הנפוצות לכך שהמחשב איטי היא בעיה בדיסק הקשיח. קודם כל חשוב להגיד שאם במקרה הדיסק הקשיח שלכם הוא HDD ולא SSD תדעו שמומלץ לעבור לSSD. בדגמים החדשים של המקבוק ההארד דיסק מולחם לתוך לוח האם, כך שאם יש בעיה תצטרכו להחליף את לוח האם כולו.
   
 • החלפת סוללה למקבוק: אם לאחרונה הסוללה של המקבוק נגמרת מהר או שאתם רואים שהיא מתחילה להתנפח זה סימן שהיא כבר על ערש דווי, מה שלרוב יקרה לאחר 4-5 שנים של שימוש. בניגוד ללפטופים אחרים הסוללה של המקבוק מודבקת למחשב עצמו מה שגורם לכך שצריך להמיס אותו בחומרים מיוחדים. 

 

עמידות ממוצעת של סוללת מקבוק
4.5 שנים
5 שנים משך זמן 4 שנים

איך מוצאים טכנאי מקבוק מומלץ?

בשביל למצוא טכנאי מקבוק מומלץ בדקו את הדברים הבאים:

 • ניסיון: מקבוקים הם יחסית שונים מPC ולכן חשוב לוודא שאתם בוחרים טכנאי מק שיש לו ניסיון בתיקון מקבוקים שונים. במיוחד אם יש לכם מקבוק רטינה שהוא יותר יקר ויותר רגיש בחלק מהמקרים.
   
 • מחיר: מחיר תיקון מקבוק לא משתנה רק בהתאם לדגם המחשב או בהתאם למחיר של חלקי החילוף - גם בהתאם למחיר של הטכנאי עצמו. בדקו מחירים של טכנאים שונים.
   
 • זמינות: עוד דבר שחשוב לוודא הוא הזמינות. אם כבר בחרתם בטכנאי מקבוק פרטי על מנת מעבדה רשמית חשוב לנצל את כל היתרונות של הנושא ולוודא שהוא יכול להגיע במהירות. לרוב טכנאי מחשבים עד הבית יגיעו תוך 1-3 שעות.

 

כמה זמן יקח לטכנאי מק להגיע?
2 שעות
3 שעות משך זמן 1 שעות

השוו טכנאי מקבוק וחסכו במחיר התיקון

בשביל לעזור לכם למצוא טכנאי מקבוק מומלץ ולוודא שאתם חוסכים במחיר פורטל מחשב בקוויק עובד עם הרבה טכנאי מחשבים בכל הארץ שיודעים לתקן מקבוק. התקשרו או השאירו פרטים וקבלו עד 3 הצעות מחיר מטכנאי מק בעיר שלכם.

 

השוו בין הניסיון, זמינות והצעות המחיר שהם נותנים לכם. השוואת מחירים יכולה לחסוך לכם עד 39% במחיר תיקון מקבוק בין אם מדובר על המסך, מקלדת, סוללה או כל תיקון אחר שתצטרכו.