טכנאי מחשבים מומלץ? השאירו פרטים וחוזרים בקוויק!

למה לא שומעים במחשב?

ריכזנו לכם את הסיבות לכך שאין קול במחשב שלכם, הבינו מהן הסיבות שלא שומעים במחשב נייד או נייח וכיצד ניתן לפתור אותן לבד או לחלופין מתי צריך להזמין טכנאי.

אין קול במחשב - הסיבות המרכזיות:

לא שומעים במחשב כלום ושום דבר? במידה ואין קול במחשב, יש כמה סיבות מרכזיות לכך, סידרנו לכם לפי הסדר את הבעיה והפתרון לה, כאשר הראשונה היא הסבירה ביותר והאחרונה היא הפחות נפוצה.

 • תקלה בדרייבר: כאשר לא שומעים במחשב, הדבר הראשון שצריך לבדוק (אחרי שבדקתם שאתם לא במצב "השתק") הוא שהדיירבר תקין, באמצעות כניסה אל ההמחשב שלי, קליק ימני, מאפיינים ואז שם עוברים אל מנהלי התקנים. שם תוכלו לראות אם יש בעיה בדרייבר של הסאונד, אין לא רואים כלום - עדיין. מוחקים אותו ומתקינים חדש. זה יכול להיות דרייבר של לוח האם או של כרטיס קול מותאם.
   
 • תקלה בכרטיס הקול: אם מחקתם והתקנתם מחדש את הדרייבר ועדיין לא שומעים כלום במחשב, ייתכן שיש בעיה בכלל בכרטיס הקול. אם כרטיס הקול הוא חלק מלוח האם, פשוט מוסיפים כרטיס קול נוסף. אם הוא לא חלק מלוח האם והוא כרטיס נפרד. אפשר להשתמש בכרטיס שכן נמצא על לוח האם במקום, כמובן במידה ולא רוצים להוסיף כרטיס קול, צריך לבצע החלפת לוח אם.
   
 • כבל HDMI: אם חיברתם חוט מסך מהמחשב אל מסך והשתמשים ב-HDMI. לעיתים הוא "מושך" את הסאונד. רצוי לנתק אותו ולבדוק האם עכשיו המחשב משמיע קול. במידה ולא - המשיכו לשורה הבאה.
   
 • הגדרות התקני שמע: לעיתים התקלה פשוטה ורק צריך להגדיר נכון איזה התקן פלט נשתמש בו. אם מחובר למשל רמקול וגם אוזניות או בכלל שהוא תקוע על רכיב שאינו פעיל. על מנת לבדוק זאת לוחצים על הסימן במחשב ליד השעון (קליק ימני) ובוחרים ב-"פתח הגדרות צלילים". שם איזה רכיב פעיל ומהי עוצמת השמע ממנו.
   
אין לתקן סאונד במחשב
בתמונה: הגדרות התקני שמע במחשב

למה לא שומעים במחשב נייד?

אין שוני מרכזי בין כך שלא שומעים במחשב נייד ובין מחשב נייח, אבל - יש עוד 2 אפשרויות שלא קיימות במחשב הנייח אבל דווקא כן - בנייד, אז מהן? ראו:

 • כפתור כיבוי סאונד: בכל מחשב נייד קיים כפתור שבשילוב Fn או לחצן הווינדוס, גורם להשתקת המחשב. בין אם זה מחשב של Dell, Asus, Hp ועוד. לכל אחד מהם יש את האפשרות הזו. אם הכפתור לחוץ - לא ישמעו במחשב.
   
 • רכיב חיצוני מחובר: אם לא שומעים ברמקולים של המחשב הנייד, רצוי לבדוק שאין רכיב נוסף שמחובר כמו אוזניות אלחוטיות או אפילו רמקול על מצב "שן כחולה".

אין קול במחשב ווינדוס 10 - תקלות הקשורות

עד כה ציינו את כלל האפשרויות לכך שלא שומעים במחשב שכמובן יכולות להתקיים גם בווינדוס 10, 7 וכדומה. אבל יש תקלה ספציפית שיותר נפוצה בווינדוס 10, היא נובעת בגלל עדכון תוכנה של המערכת, אותם עדכוני אבטחה שווינדוס עושה. לעיתים היא פוגעת במנהלי ההתקנים ולכן, יש צורך לכבות ולהדליק את מנהל ההתקנים. כמו כן, אם יש אפשרות לבצע "עדכון אבטחה" נוסף בווינדוס, רצוי - לרוב זה מתקן את הבעיה.
 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-8805207

בעיות נקודתיות בסאונד במחשב

אז מלבד כלל התקלות שתיארנו עד כה, יש עוד כמה בעיות נקדותיות שאפשר להרחיב עליהן בהקשר לכך שאין קול במחשב ולא שומעים בו, הנה הן:

 • למה לא שומעים באוזניות במחשב: את האמת שבנושא הזה הרחבנו המון, אפשר לגשת אל עמוד אוזניות לא עובדות במחשב ושם תמצאו את כל הסיבות האפשריות.
   
 • לא שומעים ברמקולים במחשב נייד: יש לבצע בדיקה האם המחשב הנייד במצב השתק, אם מחובר כבל HDMI או רכיב אחר שעשוי לקחת את הסאונד מהרמקולים במחשב. אם כל אלו מנותקים ואינם מחוברים. הבעיה עשויה להיות ממש בחומרה וכאן כבר צריך להזמין תיקון מחשב נייד.
   
 • אין קול בסרט במחשב: אם הסאונד פועל בכל שאר הדברים במחשב, רצוי לבדוק את הנגן עצמו או לנסות להפעיל עם נגן אחר. כמו כן, ייתכן והקובץ עצמו של הסרט פגום.
   
 • אין קול בזום: לזום יש הגדרות שמע משלו ורצוי לבדוק שבחרתם ברכיב ההשמעה הנכון (אוזניות, רמקולים במחשב..), אם הסאונד עובד בכל המחשב, כנראה שזה עניין של גישה או בחירת רכיב.

כמה עולה תיקון קול במחשב ע"י טכנאי מחשבים?

אם מדובר על התקנה של דרייבר, טכנאי מחשבים לרוב ייקח בין 150 - 250 ש"ח, כמו באשר לשאר התקלות ולרובן. מעבר לכך, האפשרות השניה בה נצטרך טכנאי מחשבים, היא להחלפת כרטיס קול. שזה עשוי לעלות בין 300 - 400 ש"ח.

מחיר תיקון קול במחשב בממוצע

מחיר תיקון קול במחשב בממוצע: 200 ₪

טווח מחיר גבוה 200 ₪

טווח מחיר נמוך 150 ₪

משווים במחשב בקוויק ובאמת חוסכים!

פורטל מחשב בקוויק מאפשר לגולשיו לערוך ולבצע השוואת מחירים במהירות! השאירו פרטים וקבלו עד שלוש פניות בחזרה של טכנאי מחשבים. כעת תוכלו לערוך בינהם השוואה ולחסוך! שיטת השוואת המחירים הוכיחה את עצמה כחסכונית במיוחד ובאמת כזו שעובדת. אז השאירו פרטים וחסכו.

מצאו טכנאי מחשבים באזורכם: