טכנאי מחשבים מומלץ? השאירו פרטים וחוזרים בקוויק!

המחשב איטי, מה עושים?

המחשב איטי? עובד לאט ונתקע? למה המחשב עובד לאט? בין אם זה מחשב נייד או נייח, גלו מה עושים שהמחשב עובד לאט וכיצד לגרום למחשב איטי לעבוד מהר יותר, ראו את הפתרונות על פי הסיבות השונות.

למה המחשב איטי? סיבות ופתרונות:

אז המחשב איטי מה עושים? ישנם מקרים רבים בהם מחשב עובד לנו לאט, באיטיות ואפילו נתקע, ריכזנו את מרבית הסיבות המרכזיות כולל פתרונות לכל אחת מהן:
 

 • הסיבה: וירוסים במחשב - וירוסים, רגולות, תוספים לא רצויים וכדומה! כולם עשוים לגרום למחשבים שלנו לעבוד בצורה איטית מאוד, אפשר לומר שמחשב הנגוע בווירוסים ורגולות אכן יפעל לאט ובמרבית המקרים זאת גם הסיבה.
 • הפתרון: התקנת אנטי וירוס וסריקה - לרוב הפתרון המהיר הוא התקנה של אנטי וירוס וביצוע סריקה מקיפה על המחשב. אם זה משפר את המהירות, נהדר. במידה ולא כנראה שהבעיה עמוקה יותר והסיבה שהמחשב איטי יכולה להיות באחד הסעיפים הבאים. בנתיים, מוזמנים להרחיב על סוגי וירוסים במחשב.

 

 • הסיבה: עומס קבצים ותוכנות במחשב - כאשר המחשב עמוס בקבצים ובתוכנות שרצות ברקע, הוא נחנק וקשה לו להפעיל מספר דברים במקביל או בכלל לפעול לאורך זמן.
 • הפתרון: ניקוי מחשב איטי פתרון אידאלי - ראשית מומלץ להתקין תוכנות המסייעות בניקוי המחשב, למשל את CCleaner. לאחר מכן למחוק את התוכנות שפחות רצויית או לא בשימוש במחשב ולראות האם ישנה הטבה במהירות המחשב.

 

 • הסיבה: אין מספיק זכרון וירטואלי - אתם צריכים את כל התוכנות? המחשב כבר ישן? זכרון וירטואלי הוא ללא ספק חלק אשר משודרג לעיתים תכופות.
 • הפתרון: הרחבת זיכרון וירטואלי למחשב - בכל מחשב יש בין 2 ל-4 סלוטים של כרטיס זכרון, ניתן להוסיף עוד כרטיסים (חשוב שיהיו מאותו הסוג והדגם). כמו כן, ניתן להחליף את הקיימים במהירים יותר וחדשים יותר. שימו לב שקיימים כמה דורות ל-DDR במחשב. לכן התייעצו עם טכנאי מחשבים לפני שהנכם רוכשים. תוכלו לקבל מידע נוסף על הרחבת זיכרון ראם למחשב הנייד כאן.

 

 • הסיבה: מחשב אינו מעודכן - לוחצים "עדכן מאוחר יותר" כל פעם במחשב ולא עושים עדכונים? יכול להיות שזאת הסיבה שמחשבכם איטי.
 • הפתרון: עדכון המחשב - רוב העדכונים שנעשים בווינדוס 10 ו-7 הם עדכוני אבטחה ותיקון באגים. לכן מומלץ שהמחשב יהיה מעודכן בעדכון הכי חדש.

 

 • הסיבה: ווינדוס 10 לא מתאים למפרט - המחשב עבד לאט ועשיתם פירמוט לצורך שיפור המהירות? האם לאחר מכן התקנתם ווינדוס 10? במידה וכן, זאת הסיבה שהמחשב שלכם עובד כעת לאט.
 • הפתרון: שדרוג המחשב / שימוש בווינדוס ישן - האפשרות שלכם היא לשדרג את המחשב באמצעות הוספת דיסק קשיח SSD או זיכרון וירטואלי. לחלופין להתקין ווינדוס ישן יותר (פחות מומלץ*). ניתן למצוא מידע נוסף על שדרוג מחשב נייד כאן.

 

 • הסיבה: חומרה לא מותקנת כראוי - קורה בעיקר כאשר משדרגים או מפרמטרים מחשב, אם מחשבכם מתחמם מהר, פועל לאט, נתקע ומגיב באיטיות, יכול להיות שהחומרה לא מותקנת כראוי.
 • הפתרון: בדיקת דרייברים ועדכונם - כדאי לבדוק שכלל הדרייברים מעודכנים, תואמים את הרכיבים במחשב ושהכל מזוהה ותקין. ישנם תכונות שעושות זאת או ניתן לחלופין לגשת אל הגדרות במחשב ולראות.

המחשב עובד לאט ונתקע מה עושים?

כאשר המחשב עובד לאט ונתקע, זה ככל הנראה קורה כשימוש בתהליך מסויים אשר גורם למחשב להתחממות או עומס שאינו יכול להתמודד עימו, מה שאומר שהחומרה אינה מתאימה לעומסים אלו וככל הנראה יש צורך לבצע שדרוג למחשב. הן מבחינת זכרון וירטואלי או החלפת דיסק קשיח במחשב. כמו כן, ניקוי המחשב ואפילו ביצוע פירמוט למחשב עשוים לסייע כאשר מחשב נתקע ועובד לאט בטירוף.
 

המחשב עובד לאט

מחשב איטי אחרי פירמוט, מה עוד אפשר לעשות?

אם המחשב איטי לאחר פירמוט צריך לבדוק את הדברים הבאים:

 1. האם הותקן ווינדוס חדש על המחשב? (ז"א גרסה של ווינדוס 10 או 7) והקודמת הייתה ישנה יותר? אם כן, זה יכול להעיד על כך שהמחשב צריך זכרון וירטואלי נוסף.
   
 2. האם כלל הדרייברים מותקנים כשורה? היכנסו אל "המחשב שלי > קליק ימני > מאפיינים" וראו שאכן הוא מזהה את כלל הליבות, נפח הדיסק הקשיח והזיכרון הוירטואלי שבמחשב.
   
 3. האם כרטיס המסך מוגדר? לעיתים כרטיס מסך שלא הוגדר כראוי יכול לתת לנו תצוגה איטית במעט ולגרום לנו לצפות בדיליי קל במסך, דבר אשר יכול לגרום לנו להרגיש שהמחשב עובד לאט.
   
 4. האם הוחלפה חומרה? במידה והחלפתם כרטיס זכרון או כונן קשיח, ייתכן וזאת הבעיה. גם ביצוע פירמוט מחשב והתקנת ווינדוס על כונן קשיח רגיל שאינו SSD יכולה לגרום לאיטיות. לכן, מומלץ להתקין את הווינדוס על כונן ה-SSD שהוא בעל מהירות גבוהה יותר. בנוגע לזכרון הוירטואלי, בדקו שאכן נכנס היטב לסלוטים במחשב ושהוא מזוהה.

המחשב עולה לאט - כך תשפרו את המהירות

אז כיצד לגרום למחשב איטי לעבוד מהר יותר? במידה והמחשב עולה לאט יש לכם 2 אפשרויות, הראשונה היא חומרה, לשפר את כונן הזיכרון מSATA ל-SSD או ל-NVME. ועליהם להתקין את מערכת ההפעלה, זה בוודאות ישפר את ביצועי המחשב מבחינת הפעלה שלו. האפשרות הנוספת היא סגירת תהליכים שרצים ברקע ועולים בהפעלת המחשב, כך תעשו זאת:

 1. לוחצים על הכפתורים CTRL + ALT + DELETE.
 2. בוחרים ב-"מנהל המשימות".
 3. עוברים ללשונית "אתחול".
 4. בוחרים בתוכנות שרצות ומסמנים כ"הפוך ללא זמין".
   
ביטול תוכנות עם הפעלת המחשב
בתמונה: ביטול תוכנות שמופעלות עם הפעלת המחשב

הזמנת טכנאי מחשבים לטיפול במחשב איטי

מחשב איטי מה עושים? בעזרת פורטל "מחשב בקוויק" ניתן להזמין טכנאי מחשבים לטיפול במחשב איטי מאוד, בין אם זה לצורך ביצוע ניקוי למחשב, פירמוט או שדרוג והחלפה של חומרה הגורמת למחשב לעבוד לאט ואף להתקע. ישנם לא מעט פתרונות אשר טכנאי מחשבים יכול לספק לכם. השאירו לנו פרטים באתר או חייגו ונדאג לספק לכם עד כ-3 הצעות מחיר לצורך השוואת מחירים ואיתור טכנאי במהירות.

מצא טכנאי מחשבים קרוב לביתך:


השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-8805207

כמה צריך לעלות תיקון מחשב איטי?

על מנת לתקן תקלה בה המחשב שעובד לאט לרוב נצטרך לבצע ניקוי למחשב, פירמוט ואולי הוספה של רכיב חומרה כמו זיכרון וירטואלי או שדרוג של כונן הקשיח. עלות פירמוט מחשב נעה בין 350 - 400 ש"ח והוספת זיכרון וירטואלי נעה בין 250 - 300 ש"ח (בעבור הוספה, ללא הרכיב - מחירו משתנה על פי סוג המחשב, חדשנות וסוגי הכרטיסים הקיימים כיום). אם זאת, ניתן לסכם כי תיקון מחשב נייח ופתרון הבעיה והאיטיות נפתר לרוב בעלויות בין שנעות בין 350 - 600 ש"ח.


מחיר ממוצע לתיקון מחשב שעובד לאט

מחיר ממוצע לתיקון מחשב שעובד לאט: 475 ₪

טווח מחיר גבוה 600 ₪

טווח מחיר נמוך 350 ₪

שאלות נוספות בנוגע למחשב איטי

למה המחשב עובד לאט? או המחשב עובד לאט מאוד, איך מתקנים? מה עושים? גולשים רבים שאלו אותנו שאלות והחלטנו לתת מענה כולל בעמוד הנ"ל. כמו כן, ישנם כמה דברים נוספים שלא התייחסנו אליהם והם כאן באזור שאלות ותשובות:

המחשב נהיה איטי פתאום - מה לעשות?

אם לא הופעלה תוכנה חדשה או הורדתם קובץ חדש מהאינטרנט. ייתכן כי רכיב במחשב תקול. ראו למעלה את מגוון הסיבות שכתבנו ואולי אחת מהם תתאים.


המחשב הנייד שלי איטי - למה?

אין משמעות גדולה בין אם זה מחשב נייד איטי או נייח. למעט אופן טיפול ותיקון התקלה. מרבית הסעיפים מעלה אכן תואמים גם למחשב נייד וגם לנייח.


המחשב איטי בווינדוס 7

לרוב סוג מערכת ההפעלה אינה משפיעה על איפיון התקלה או הסיבה לכך. הפתרונות שהצגנו בעמוד מתאימים גם לווינדוס 7 וגם ל-10.