טכנאי מחשבים מומלץ? השאירו פרטים וחוזרים בקוויק!

המחשב לא מזהה את המדפסת

במידה והמדפסת נמצאת במצב לא מקוון והמחשב לא מזהה מדפסת רשת או כזו אשר מחוברת באמצעות USB? ראו את כל הסיבות למה המחשב לא מדפיס וכיצד ניתן לפתור זאת.

המחשב לא מזהה את המדפסת - מהן הסיבות?

ישנם כמה סיבות מרכזיות מדוע המחשב לא מדפיס ולמה הוא לא מזהה את המדפסת, בין אם היא מחוברת באמצעות כבל USB או באמצעות רשת.
 

  • המחשב לא מזהה מדפסת מחוברת בכבל USB: המחשבים החדשים בעלי חיבור USB דור שלישי (כניסה בצבע כחול לרוב, תמיד יהיה כתוב SS). לא תומכים בחיבור מדפסת עם USB הישן "דור 2".
  • הפתרון: כאשר ישנם פערים כאלו, מומלץ להיעזר בכבל המתאם בין USB2 לבין USB3. לרוב זה צריך לעבוד גם כאשר נשתמש בכבל ישן של USB2. במידה ולא - קחו מפצל USB2 וחברו אליו את המדפסת לחיבור USB2 ואת המפצל אל המחשב בעל חיבור USB3, זה צריך לעשות את העבודה. אם לא נפתרה בעיה, בדקו על תקלות בחיבור USB כאן.

 

  • המחשב לא מזהה מדפסת רשת: מדפסת רשת צריכה להיות מוגדרת ככזו ואם לא עושים זאת נכון, המחשב לא יזהה אותה.
  • הפתרון: אם המדפסת אכן מחוברת לרשת, דרך אחד המחשבים אשר מחובר אל הרשת ניתן לבצע התאמה והתקנה שלה, גשו אל לוח בקרה > מכשירים > מדפסות וסורקים > לחצו על הוסף מדפסת או סורק. בשלב זה המחשב יחפש ברשת אחר התקן אשר מחובר. כאשר הוא יזהה את המדפסת הוא יאפשר לכם להתקין אותה על הרשת. במידה והמדפסת מחוברת דרך WIFI - ההגדרות יהיו דרך המדפסת אל הWIFI ולאחר מכן בשיטה שהגדרנו.

 

  • המחשב לא מדפיס: המדפסת אכן מחוברת אל המחשב בכבל המתאים או באמצעות הרשת, אבל המחשב לא מדפיס, הסיבה הסבירה היא דרייבר.
  • הפתרון: חיפוש מדוייק של דגם המדפסת והסוג שלה, למשל: brother או canon ועם מספר הדגם. הוסיפו את המילה Driver והורידו, לאחר התקנת הדרייבר יהיה ניתן לבצע הדפסה של עמוד ניסיון - לרוב זה פותר את הבעיה.

 

  • מחשב נייד לא מזהה מדפסת (לא מקוון): המחשב הנייד מנסה לאתר מדפסת ולא מוצא אותה, הפתרון פשוט.
  • הפתרון: אם עברתם על כל הרשימה שלנו מעלה (שהיא גם למחשב נייד וגם לנייח). לחצו על כפתור "פתרון בעיות", לרוב הוא יאתר את הבעיה ויסייע לכם לפתור אותה.

 

בנוסף לסיבות אלו, גולשים שאלו גם:

מספר גולשים שאלו כמה שאלות פרטניות על כך שהמחשב לא מזהה את המדפסת, אלו השאלות והתשובות:

סיבה למה המחשב לא מזהה את המדפסת brother?

לרוב הסיבה של מדפסות BROTHER, יש פער בין חיבור USB2 - USB3, כתבנו על כך מעלה.


למה מחשב לא מזהה מדפסת canon?

לרוב דרייברים, מעבר לכך אין משהו נקודתי שאפשר להצביע עליו, ראו את כל הסיבות שכתבנו.


המדפסת לא מתחברת למחשב, סיבה?

השאלה קצת כללית, האם באמצעות הרשת או באמצעות כבל בחיבור ישיר? בכל אופן, יש תשובות להכל למעלה.


מחשב בקוויק - פותרים כל תקלה במחשב

בפורטל מחשב בקוויק ניתן למצוא מגוון תקלות במחשב שאפשר לפתור לבד או לפחות להבין היכן הבעיה, כך שטכנאי המחשבים מגיע - לא להיות מופתעים מהצעת המחיר או מהבעיה שיש לתקן. בנוסף, אפשר לערוך השוואת מחירים בין טכנאי מחשבים ולהזמין שירות טכנאי עד בית הלקוח במחיר המשתלם ביותר.