טכנאי מחשבים מומלץ? השאירו פרטים וחוזרים בקוויק!

המחשב לא מזהה מסך שני

המחשב לא מזהה מסך שני, מה יכולה להיות הסיבה לכך וכיצד ניתן לפתור בעיה כאשר מחשב לא מזהה מסך נוסף? הנה כל המידע שיסייע לכם.

מה הסיבות לכך שהמחשב לא מזהה את המסך השני?

ריכזנו על פי סדר את התקלות השכיחות ביותר שעשויות לגרםו לכך שהמחשב לא מזהה את המסך השני, צירפנו פתרונות רלוונטים ומהירים לכל אחת מן הסיבות, אז למה המחשב לא מזהה מסך נוסף? קדימה:

 • כבל תקול: ללא ספק הסיבה הכי פשוטה, לפעמים הבעיה שהמחשב לא מזהה את המסך השני היא בגלל חוט שלא תקין, רצוי לוודא את תקינות החיבור של הכבל באופן עצמי ואם הוא עובד על מסך אחד. אם הבעיה אינה בכבל. המשיכו לסיבה הבאה.
   
 • עדכון דרייבר: גשו אל המחשב שלי > קליק ימני שם ולחצו מאפיינים > מנהל התקנים, חפשו אחר כרטיס המסך, שם תוכלו לבצע עדכון לדרייבר שלו. לאחר מכן, רצוי לבצע הפעלה מחדש למחשב ולבדוק האם הוא מזהה את המסך הנוסף.
   
 • עדכון מערכת: נכון, זה קצת מזכיר את השיטה של נתק מהחשמל וחבר, אבל אין מה לעשות, לפעמים יש באגים במערכת ההפעלה שמסתדרים לאחר עדכון מערכת, בדקו אם יש לכם עדכונים זמינים ועדכנו את המחשב. תתפלאו, זה פותר המון בעיות.
   
 • הגדרת מערכת: אם עד עכשיו לא ניסתם זאת, זה בהחלט הזמן להכנס אל הגדרות המסך ולשנות להגדרה של 2 מסכים, זה בטוח יפתור את הבעיה. לרוב כמובן - זה מתבצע באופן אוטומטי.
   
 • אי תאימות בחיבור: כאן מגיע חלק קצת טריקי, לפעמים הוא גם הפתרון למרות שהוא לא כלכך מובן. לכניסה של כרטיס מסך יכולה להיות 3 סוגי כניסה, VGA, HDMI, DisplayPort. אם חיברת לצורך העניין 2 מאלו, נסו להשתמש בשילוב של 2 כניסות שונות, באופן מפתיע - זה פותר את הבעיה.
   
 • מחשב לא מזהה כרטיס מסך: במידה והשתמשתם בכרטיס מסך נוסף על מנת להוסיף עוד מסך, ייתכן והמחשב לא מזהה את כרטיס המסך החדש, רצוי לבדוק את סוגו ולהתקין דרייבר. כמו כן, ניתן לפנות אל טכנאי מחשבים לבדיקה מעמיקה יותר.

מסך אחד עובד ומסך אחד לא

המחשב הפסיק לזהות את המסך הנוסף

עד כה הצלחתם להשתמש בשני מסכים ולפתע, מסך אחד הפסיק לעבוד? הנה 4 דברים שיעזרו לכם לאתר את התקלה במהירות:

 • הפעילו כל מסך בנפרד - קודם כל, על מנת לבודד שלא מדובר על מסך אחד שהפסיק לעבוד בגלל שהוא בעצמו תקול, החליפו בין המסכים ובדקו שאכן 2 המסכים תקינים.
   
 • בדקו את כבל המסך - יכול להיות שמדובר בכבל בלבד, עכשיו נסו להפעיל את שני המסכים בעזרת אותו כבל ולאחר מכן בעזרת הכבל השני שמחובר למחשב.
   
 • בדקו את הכניסות - ייתכן כי הבעיה בכרטיס המסך ואחת הכניסות תקולה, נסו לבדוק אם מסך אחד לא עובד על כניסה מסיומת כמו HDMI או VGA.
   
 • בדקו את הגדרות המערכת - בדקו שמערכת ההפעלה בכלל מזהה שיש 2 מסכים, בעזרת כניסה אל הגדרות, מערכת, צד. שם ניתן לבדוק אם ישנה אפשרות בכלל ל-2 צגים.

אם לא הצלחתם לפתור את הבעיה או להבין אותה לבדכם, ייתכן ומדובר על משהו קצת מורכב יותר וניתן להזמין תיקון למחשב נייח ממש דרכנו, תוכלו לצלצל או להשאיר פרטים בטופס הבא.


השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-8805207

כמה צריך לעלות תיקון לבעיה?

על פי התקלה בה המסך השני לא מזוהה ע"י המחשב, לרוב מדובר על ביצוע הגדרות או החלפת רכיב פשוט כמו כבל. למעט מקרים בודדים בהם מדובר על כרטיס המסך. הפתרון לבעיה ייפתר לרוב בסיום ביקור של טכנאי מחשבים בביתכם. עלות ביקור טכנאי מחשבים נעה בין 150 ל-250 ש"ח בלבד.


מחיר תיקון התקלה בממוצע

מחיר תיקון התקלה בממוצע: 200 ₪

טווח מחיר גבוה 250 ₪

טווח מחיר נמוך 150 ₪


מידע נוסף שעשוי לעניין אותכם: