טכנאי מחשבים מומלץ? השאירו פרטים וחוזרים בקוויק!

המחשב לא נכבה

מבצעים כיבוי למחשב, אבל הוא - בשלו! ממשיך לעבוד. מה עושים? אז הבעיה מתחלק ל-2 חלקים, האחד משתייך לחומרה והשני להגדרות מחשב בווינדוס 10 וגם 7. בואו נתחיל לפתור את הבעיה!

המחשב לא נכבה מתוך ווינדוס 10 או 7

ישנם כמה מקרים בהם אנו לוחצים על כיבוי יזום דרך המחשב והוא פשוט ממשיך לפעול, הנה המקרים והסיבות לכך:

 1. לוחצים על כיבוי המחשב, המסך נכבה והמחשב נשאר דלוק: אם אתם נכנסים אל התחל > הפעלה > כיבוי והמחשב מכבה אך ורק את המסך ונשאר דלוק (מאוררים ומעבד פועלים). כנראה שמדובר על הגדרה בתוך המחשב.

  איך פותרים את הבעיה? נכנסים אל התחל > הגדרות > אפשרויות צריכת חשמל > בחר מה עושים לחצני ההפעלה. כאן, בעצם ניתן לראות את ההגדרה של המחשב מה קורה כאשר מבקשים כיבוי. הפעולה המוגדרת כמובן צריכה להיות גם היא "כיבוי". 
סיבה לכך שהמחשב לא נכבה
מסך אפשרויות צריכת חשמל, כאן ניתן להגדיר איזה פעולה קורת בלחיצה על כפתור "כיבוי"
 1. לוחצים על כיבוי המחשב והוא נשאר דולק: אם המחשב אינו מגיב לפעולת הכיבוי דרך הווינדוס, ככל הנראה שהוא צריך לסגור מספר תהליכים קודם לכן ורק בעת סיום הוא יכבה את עצמו. במקרים כאלו יופיע לנו כפתור של "כפה כיבוי". זה אמור לפתור את הבעיה.

המחשב לא נכבה כאשר לוחצים על כיבוי פיזית

גם כאן ישנם כמה דברים אשר עשוים להשפיע על המחשב שלכם בעת לחיצה על כיבוי, לכל אחד מהם כמובן יש פתרון, לעיתים תצטרכו לערב טכנאי מחשבים לצורך פתירת הבעיה וישנם מקרים שאפשר לפתור באופן עצמאי.

 • כפתור הכיבוי תקול: ייתכן ופשוט כפתור הכיבוי עצמו לא תקין, הוא מחובר באמצעות חוט ישירות אל לוח האם - שם הוא מעביר את הפקודה לכיבוי המחשב. אם החוט מנותק או הכפתור הרוס, אין אפשרות לכבות את המחשב דרכו ורק דרך הווינדוס או באמצעות כיבוי של ספק הכוח (כפתור שנמצא מאחורי המחשב, היכן שחיבור החשמל). לפתירת הבעיה ניתן לבדוק את החיווט ובמידה והכל נראה כתקין, יש להזמין טכנאי מחשבים לפתרון התקלה.

  השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
  או בטלפון: 077-8805207

   
 • תקלה בלוח האם: לוח האם מקבל ישירות מן כפתור הכיבוי את הבקשה לכבות את המחשב. אם לוח האם אינו תקין הבקשה לא תתקבל. במקרים שיש צורך בהחלפת לוח אם, מומלץ לשוחח עם טכנאי.
   
 • בעיה בהגדרות דרייברים: גם דרייבר שמותקן באופן לא נכון או לא עדכני לחומרה יכול להשפיע על פעולת הכיבוי ולגרום לכך שהמחשב לא נכבה. לרוב יהיה מדובר על דרייבר של לוח האם. לכן כדאי לבדוק שאכן מוגדר ועדכני לגרסא הנכונה.
   
 • בעיית הגדרה בתוך הווינדוס עצמו: ההגדרה מה עושה כפתור הכיבוי במחשב משפיעה גם על השימוש בכפתור הפיזי. הסברנו איך לפתור זאת בפסקה העליונה, ראו סעיף 1 בפסקה "המחשב לא נכבה מתוך הווינדוס".
   
 • בעיה פחות נפוצה, תקלה בספק הכוח: תפקיד ספק הכוח בסופו של דבר הוא להעביר זרם להפעלת המחשב, ישנם מקרים בהם אינו מתפקד מבחינת תגובה אלא מעביר חשמל בלבד. תקלה יחסית נדירה, אך קיימת. במקרים בהם התקלה נובעת בגלל זה, מומלץ לבצע החלפת ספק כח במחשב.