טכנאי מחשבים מומלץ? השאירו פרטים וחוזרים בקוויק!

המחשב לא קורא דיסקים

כונן דיסקים לא קורא את הדיסק? גם רגילים וגם דיסק DVD? או שבכלל כונן דיסקים לא מופיע במחשב שלי כאשר נכנסים אליו? הנה כל הסיבות והפתרונות, מדוע המחשב לא קורא דיסקים.

סיבות למה המחשב לא קורא דיסק dvd?

כאשר כונן dvd לא מזהה דיסקים יש לכך מספר סיבות:

 1. הכונן אינו מתאים לקריאת דיסקים מסוג DVD: אם לא הפעלתם בעבר דיסק DVD במחשב, ייתכן שיש לכם כונן רגיל שאינו תומך כלל בקריאת דיסקים מסוג זה. התסכלו על הכונן - אם כתוב עליו "DVD", אפשר להמשיך לפסקה הבאה. אם לא, צריך לרכושכונן מתאים.
   
 2. דיסק הDVD אינו תקין: אפשרות נוספת היא שהדיסק עצמו אינו תקין, נסו להכניס דיסק אחר במקום ולראות האם הוא כן עובד, אם לא. בואו ניגש אל הפסקה הבאה, שם תבינו כיצד לתקן כונן דיסקים במחשב.

מדוע? המחשב לא קולט דיסקים?

כאשר המחשב לא קורא דיסק זה לרוב יהיה בעיה בהגדרות המחשב עצמו באופן טכני, אבל קיים גם סיכוי שמדובר על בעיה בחומרה, בואו נתחיל לבדוק כיצד ניתן לסדר מחשב שלא קורא דיסקים:

 1. הכונן לא מוגדר באופן תקין במחשב: תחילה -> גשו אל: ‏‏לוח הבקרה‏‏כל פריטי לוח הבקרהפתרון בעיותחומרה וקול כעת, בצעו זיהוי לבעיות, בדרך כלל המחשב ימצא לכם את הבעיה, משם תוכלו להמשיך בפתרון שלה.
   
 2. כיבוי והפעלה של כונן הדיסקים: כאשר הכונן לא קולט את הדיסקים במחשב אבל כן מופיע כאשר נכנסיםא ל המחשב שלי, צריך לגשת אל "מנהל ההתקנים", להצביע על הרכיב של הדיסקים לבצע "כיבוי" ולאחר מכן "הפעלה". כעת נסו שוב לקרוא דיסק במחשב.
   
 3. אם כונן דיסק לא עובד בכלל: יש 2 סיבות אפשריות, 1 - החוט שאחראי על הזנת החשמל אל הכונן נותק - יש לפתוח את המארז ולבדוק שהוא מחובר כראוי. 2 - כונן הדיסקים נשרף ויש לרכוש חדש ולהחליף אותו.
   
 4. דרייבר לא מותקן: אם עשיתם שדרוג למחשב הנייח או ביצעתם עדכון לווינדוס (מגרסה 7 ל-10), ייתכן והדרייבר של כונן הדיסקים לא פועל כשורה ולעיתים גם כונן דיסקים לא מופיע במחשב שלי בכלל. מה שצריך לעשות הוא לגשת אל: המחשב שלי (קליק ימני) > מאפיינים ולבחור במנהל ההתקנים. שם תראו את כל רכיבי המחשב, אם יש על כונן הדיסקים סימן כזה: ⚠️ - זה אומר שהדיירבר לא תקין. על מנת לתקן, צריך לחפש את הדגם הספציפי של הכונן ולכתוב את שמו בצירוף המילה "Driver" שם תוכלו להוריד ולהתקין את הדרייבר למחשב.
בדיקת דרייבר לכונן הדיסקים
בתמונה: כך תבדקו שאכן כונן הדיסקים מותקן במחשב

כונן הדיסקים לא מופיע במחשב שלי

מחשב לא מזהה כונן דיסקים בכלל? בשלב הראשון אנחנו מציעים לבדוק שהנורה על כונן הדיסקים דולקת שלוחצים "פתיחה" לכונן. אם הוא אכן מגיב, זה אומר שיש חשמל ושהוא מחובר אל המחשב. כעת, צריך לבדוק שאכן מותקן דרייבר על המחשב של כונן הדיסקים. אם כן, מחקו את כונן הדיסקים דרך "מנהל ההתקנים" ותקינו אותו מחדש.
 

הסרת כונן הדיסקים מהמחשב
בתמונה: הסרת כונן הדיסקים לצורך הוספה מחדש

כמה עולה להחליף כונן דיסקים?

המחשב לא קורא דיסקים בגלל כונן תקול? מחיר החלפת כונן דיסקים נע בין 300 - 500 ש"ח, כולל רכיב עצמו ועבודה של טכנאי מחשבים שמגיע לביתכם. זה כולל פירוק הכונן הישן, חיבור הכונן החדש. התקנת דרייברים ובדיקת תקינות.

מחיר החלפת כונן דיסקים במחשב

מחיר החלפת כונן דיסקים במחשב: 400 ₪

טווח מחיר גבוה 500 ₪

טווח מחיר נמוך 300 ₪

פתיחת כונן דיסקים דרך המחשב

כונן דיסקים לא נפתח? אם קיים דיסק תקוע בתוך כונן הדיסקים, יש 2 אפשרויות להוציא אותו:

 • הראשונה, פתיחת כונן הדיסקים דרך המחשב: נכנסים אל המחשב שלי, לוחצים קליק ימני על כונן הדיסקים ובוחרים בפקודה "שלוף" - זה אמור לפתוח את כונן הדיסקים.
   
 • השניה, פתיחת הכונן באופן "מכני", בדרך כלל כאשר כונן הדיסקים לא נפתח זאת האפשרות הטובה ביותר - אם תסתכלו על כונן הדיסקים שלכם, יש חור קטן ליד המקש פתיחה, אל החור הזה צריך להכניס סיכת ביטחון או מהדק נייר, זה צריך לפתוח את כונן הדיסקים באופן ידני.
   
פתיחת כונן דיסקים באופן ידני
בתמונה: כך תפתחו את כונן המחשב באופן ידני

 

 • יש לכם עוד בעיות? ראו את מדור תקלות נפוצות במחשב.
 • פורטל מחשב בקוויק אינו אחראי על כל נזק אשר ייגרם למחשב או לכם עקב שימוש בתכני האתר. המדריכים והמידע באתר נודעו לצורך מידע והעשרה בלבד.