טכנאי מחשבים מומלץ? השאירו פרטים וחוזרים בקוויק!

העכבר לא עובד במחשב נייד

במידה והעכבר במחשב נייד לא עובד ראשית, צריך להבין אם מדובר על משטח עכבר במחשב נייד או על עכבר שחובר באופן חוטי עם USB. בכל אופן, ניתן לקבל פתרונות לשני המקרים דרך מחשב בקוויק.

למה העכבר לא עובד במחשב נייד?

העכבר במחשב הנייד לא עובד? יש לכך כמה סיבות שונות, רובן ניתנות לפתירה באופן מהיר ואפילו עצמאי, אבל ישנם כמה מקרים בהם כן נצטרך להזמין טכנאי לצורך תיקון מחשב נייד, אלו הסיבות הנפוצות מדוע עכבר במחשב נייד לא עובד:

 • העכבר ננעל במחשב הנייד: ישנה אפשרות של "נעילת העכבר", היא קורת כאשר נכנסים אל הגדרות -> הגדרות עכבר. אם יש נעילה על העכבר שלכם ולא הצלחתם לפתור זאת באמצעות המקלדת (יש כפתורים מעלה ליד הF12, בהם ניתן לשחרר נעילת עכבר) אם זה לא שם, היכנסו למחשב במצב בטוח וערכו את הגדרות המחשב.
   
 • תקלה בדרייבר: דרייבר לא תקין יכול ללא ספק לשבש פעילות עכבר במחשב הנייד, מה שצריך לעשות זה לחבר עכבר אחר ואז להתקין את הדרייבר המתאים לעכבר שאינו עובד, עושים זאת באמצעות חיפוש שם העכבר + המילה DRIVER. תקבלו קובץ התקנה מתאים.
   
 • חיבור USB לא תקין: אם ניסיתם לחבר עכבר למחשב הנייד והוא לא זוהה, רוב הסיכויים שמדובר על חיבור לא תקין, בין אם הוא החיבור של העכבר עצמו או חיבור ה-USB במחשב הנייד. במקרה כזה, יש לגשת למעבדת מחשבים.
   
 • נגמרה הסוללה בעכבר: כן, זה גם הגיוני - כדאי לבדוק שהסוללות במקום ושאכן תקינות, כאשר מדובר על חיבור עכבר אלחוטי למחשב.

מהן הסיבות משטח עכבר במחשב נייד לא עובד?

משטח עכבר במחשב נייד לא עובד? אין לכך סיבות רבות, אבל יש כמה דברים שצריך לבדוק לפני שמזמינים טכנאי מחשבים לצורך תיקון, אלו הסיבות:

 • משטח עכבר כבוי: לכל מחשב נייד יש אפשרות לבצע כיבוי למשטח העכבר, באמצעות לחיצה על 2 צירופים במקלדת או לעיתים כפתור בצד המחשב, בדקו אם אכן המצב כך אצלכם והמשטח כבוי.
   
 • הוגדר ביטול העכבר במחשב הנייד: אפשר לבצע דרך הגדרות עכבר במערכת ההפעלה, ביטול של העכבר במחשב הנייד (ביטול המשטח) ואז באופן תמידי עובדים עם עכבר נוסף. על מנת לבטל זאת ולחזור למצב רגיל בו משטח העכבר עובד, יש להיכנס אל הגדרות המחשב -> הגדרות עכבר ושם להפעיל את המשטח.
   
 • תקלה במשטח העכבר: כמובן, מעבר להגדרות וכפתורים, יכולה להיות גם תקלה אמיתית במשטח העכבר, פגיעה או סדק ואפילו ניתוק של החוטים עשוים. אם אתם צריכים לתקן את משטח העכבר, אתם צריכים שירות של טכנאי מחשבים, במקרים רבים יש צורך בהחלפה גם של המקלדת, למידע נוסף על החלפת מקלדת למחשב הנייד לחצו כאן.
   

משטח עכבר לפטופ

נעלם לי העכבר במחשב נייד

במידה ונעלם העכבר במחשב הנייד, צריך לנסות את הפתרונות הבאים:

 • כיבוי והפעלה מחדש של המחשב.
 • ביצוע עדכון מערכת ווינדוס.
 • ניתוק וחיבור העכבר מהמחשב.
 • הפעלת פותר הבעיות במחשב: פותחים את תפריט ההתחלה וכותבים בתיבת החיפוש "פתרון בעיות". בוחרים באפשרות פתור בעיות, עוברים אל "פותרי בעיות נוספים" ושם בוחרים בחומרה והתקנים.
   
פותר הבעיות
בתמונה: פותר הבעיות של ווינדוס

מחיר תיקון עכבר לא עובד במחשב נייד

מחיר תיקון משטח עכבר במחשב הנייד נע בין 300 - 400 ש"ח, כולל הרכיב והעבודה. כך שהממוצע עומד על כ-350 ש"ח. קיימים מקרים בהם יש צורך לבצע החלפת לוח פלסטיק שלם כולל פד העכבר ואז המחיר קצת יקר יותר, אבל במחשבים ניידים מהדורות האחרונים זה פחות נפוץ.


מחיר תיקון עכבר במחשב נייד בממוצע

מחיר תיקון עכבר במחשב נייד בממוצע: 350 ₪

טווח מחיר גבוה 400 ₪

טווח מחיר נמוך 300 ₪

מידע נוסף והגדרות לפי סוג מחשב

אם העכבר לא עובד במחשב נייד HP, Asus או לנובו, ניתן לעבור ישירות מכאן אל עמודי ההגדרות המלאים בנושא עכבר אצל כל אחת מהיצרנים, בחרו את סוג המחשב וגלו מדוע העכבר נעלם או לא עובד והגדרות נוספות:
 

הגדרות עכבר במחשב נייד Hp לחצו למעבר להגדרות היצרן HP
הגדרות עכבר במחשב נייד Asus לחצו למעבר להגדרות יצרן אסוס
הגדרות עכבר במחשב נייד Lenovo לחצו למעבר להגדרות יצרן לנובו
 • בקישור האחרון של לנובו, יש צורך לבחור בדגם המחשב המתאים, לאחר מכן לבחור באפשרות "מדריכים והוראות הפעלה". 

מצאו טכנאי מחשבים באזורכם: