טכנאי מחשבים מומלץ? השאירו פרטים וחוזרים בקוויק!

וירוסים במחשב

יש לכם וירוסים במחשב? מה עושים? מהם התופעות שנגרמות לכך, איך מבצעים בדיקה, איתור וניקוי? איזה סוגים יש? ומה ההבדל בין וירוס לרוגלה? כל המידע אודות וירס במחשב כאן.

מה זה וירוס במחשב ולמה הוא גורם?

וירוס במחשב הוא למעשה סוג של קובץ אשר גורם בעיקר לנזק במחשב, ישנם סוגים שונים של וירוסים אשר תפקידם שונה, אבל ניתן לומר שהשם אשר עוטף את כולם הוא "וירוס במחשב". הנזק העיקרי שנגרם לנו מוירוסים במחשב הוא איבוד מידע, גרימה לכך שהמחשב עובד לאט, אי אפשרות הפעלת המחשב או תקיפה באמצעות מחשבכם וניצול הרשת שלכם למטרות אחרות.
 

וירוס במחשב

איזה סוגי וירוסים קיימים במחשב?

ישנם כמה סוגי וירוסים וכל אחד מהם נכנס אל המחשב או גורם לנזק במחשב באופן שונה, אלו העיקרים שכדאי להכיר:

 • תולעת מחשב: תפקידה הוא לחדור אל מחשבכם, להשאיר בו קבצי וירוס שונים לצורך גרימת נזק ודרכתם לעבור אל מחשבים אחרים. זה למעשה וירוס אשר יכול להפיץ את עצמו ובין היתר לשתול גם רוגלות.
   
 • סוס טרואיני: שמו מסביר עליו המון. למעשה תוכנה תמימה אשר אתם מכניסים אל מחשבכם, נגועה בוירוס השתול שם מראש. כאשר תבצעו את התקנת התוכנה גם הוירוס עצמו יותקן על מחשבכם.
   
 • נוזקה במחשב: גורמת בעיקר להפרעות והצגת פרסומות מציקות מתוך המחשב, כאלו שאינכם יודעים מעין הגיעו.
   
 • תוכנת כופר: בעיקר עסקים וחברות גדולות יכירו בהם, למעשה אלו תוכנות אשר מותקנת על מחשב שרת שעבר פריצה. רק לאחר תשלום הכופר המחשב ישוחרר ויהיה אפשר לעבוד עליו. הוא נועל בתוכו את כל המידע הרגיש של החברה.
   
 • רוגלה: אפשר לומר שזו שמו השני בישראל לוירוס מחשב, אך מדובר על תוכנה אשר אוספת מידע ומעבירה אותו, הרחבנו בפסקה הבאה על רוגלות.

לחצו להרחבת מידע אודות הנושא באתר ויקיפדיה

מה השוני בין רוגלות במחשב לוירוסים?

וירוס משכפל את עצמו וגורם בעיקר לנזקים במחשב, כאלו אשר יצריכו אותכם לבצע פירמוט למחשב בסופו של דבר או לכך שהמחשב יעבוד ממש לאט עד כדי שלא יהיה ניתן להשתמש בו באופן סדיר.

 

רוגלה תפקידה שונה ומטרתה להסתרר יותר. היא נכנסת אל מחשבכם כ"תוכנה תמימה" ותפקידה הוא לאסוף מידע רגיש ולשדר אותו אל אותו האקר אשר שתל אותו במחשבכם. רוגלות יכולות לשמש גם לצורך ריגול עסקי ולכן אבטחת מידע לעסקים בשנים האחרונות הפך לדבר נפוץ מאוד.

וירוסים במחשב - מה עושים? בדיקה וסריקה 

מה עושים שיש וירוס במחשב? במידה ואתם מרגישים שהמחשב עובד לאט מידי או חושדים שהתקנתם וירוס או תוכנה זדונית? ביצוע סריקת וירוסים במחשב נעשת באמצעות תוכנות אנטי וירוס השונות. כאשר ישנם כאלו חינמיות וכאלו בתשלום. כמו כן, גם למערכת הווינדוס קיים אנטי וירוס שניתן להשתמש בו לצורך סריקה בסיסית. הפעלת סריקה במחשב היא ללא ספק חיונית ויכולה להציל מחשב נגוע מהתפשטות מלאה של הוירוס.
 

סריקת וירוסים במחשב

כמה עולה ניקוי וירוסים במחשב?

מחיר ניקוי וירוסים במחשב יעלה כמו שפירמוט מחשבים עולה, בין 350 - 400 ש"ח. מרבית העבודה תיהיה איתור וסריקת וירוסים, במידה ולא צלח טכנאי המחשבים - הוא יבצע גיבוי לקבצים החיוניים (ללא תוכנות וללא קבצי מערכת, אשר עשוים להיות נגועים). יבצע פירמוט למחשב ולאחר מכן התקנה של מערכת הפעלה חדשה.


מחיר ממוצע לניקוי מחשב מוירוסים

מחיר ממוצע לניקוי מחשב מוירוסים: 375 ₪

טווח מחיר גבוה 400 ₪

טווח מחיר נמוך 350 ₪

ניקוי וירוסים במחשב במחיר זול

קיבלתם הצעה יקרה מידי? לא יודעים בדיוק מה המחיר הריאלי לביצוע העבודה? רוצים להוזיל עלויות? בעזרת השוואת מחירים - אתם יכולים! השאירו פרטים בטופס או צלצלו ואנו נדאג שתקבלו בחזרה עד שלוש פניות מטכנאי מחשבים לפי אזור המגורים שלכם. השוו בינהם וחסכו עשרות אחוזים.


השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-8805207

שאלות שגולשים שאלו בנושא:

שאלות נוספות שנשאלו על ידי גולשים בהקשר לוירוסים ורוגלות במחשבים:

מה עושים כשיש וירוס במחשב?

ראשית מומלץ להתקין אנטי וירוס ולבצע סריקה. אם לא הצלחתם להיפטר ממנו והמחשב עובד לאט ולא באופן תקין. כדאי להזמין טכנאי לצורך טיפול ניקוי וירוסים במחשב.


האם רוגלה במחשב מזיקה?

לרוב רוגלות לא מזיקות לאופן פעילות המחשב, אבל - איסוף מידע עליכם ולמעשה סוג של "דלת" לפורץ. היא לא מומלצת כלל.