טכנאי מחשבים מומלץ? השאירו פרטים וחוזרים בקוויק!

מה עושים כשהמחשב לא נדלק?

מחשב לא עולה? למה המחשב לא נדלק? מה עושים? לא ישנם מקרים וסיבות רבות לכך וכמו כן - גם פתרונות שונים, הכל תלוי באיפיון התקלה. המשיכו לקרוא והבינו מתי תצטרכו להזמין טכנאי מחשבים ומתי אפשר לפתור את הבעיה לבד.

מה עושים אם המחשב לא נדלק?

מנסים להפעיל את המחשב, אבל הוא לא נדלק בכלל? משמיע צפצוף? הווינדוס לא עולה? מופיע מסך כחול במחשב לפני עליית הווינדוס? לא חסרות סיבות ומקרים, הנה הסיבות והפתרונות הנפוצות ביותר:
 

 • המחשב לא נדלק אחרי הפסקת חשמל: עבדתם על המחשב, לפתע - הפסקת חשמל או קצר בבית ולאחר שהחשמל חזר, המחשב לא נדלק בכלל? הסיבה לכך היא ככל הנראה בעיה בחומרה ולרבות ספק הכוח של המחשב נפגע.
 • הפתרון: במקרים כאלו הפתרון האידיאלי הוא לבצע החלפה של ספק הכוח במחשב, זאת תקלה נפוצה שאחרי הפסקת חשמל הוא נשרף. במקרים אחרים, יכול להיות שנפגע לוח האם. אם המחשב כן נדלק אבל לא עולה - המשיכו לקרוא.

 

 • מסך המחשב לא נדלק: המחשב עצמו כן נדלק, אבל המסך לא? יש כמה סיבות לכך - או כרטיס המסך, או אחד החוטים או המסך עצמו.
 • הפתרון: ראשית בדקו ששני החוטים אכן מחוברים כמו שצריך, אחד מתחבר ישירות אל המחשב ומעביר את "התמונה" והשני אל החשמל. בדקו שהם אכן מחוברים כשורה. הדבר הבא שנבדוק זה את תקינות המסך, חברו אל המחשב מסך אחר וראו האם הוא עובד, אם כן - כנראה שנשרף המסך. האפשרות השלישית היא כרטיס המסך. בדרך כלל המחשב יצפצף כאשר זאת התקלה. במידה ולא. בדקו קודם כל אם יש על לוח האם חיבור אחר לכרטיס המסך. במידה ואין - צריך להוסיף כרטיס מסך אחר אל לוח האם. תקלה במסך עצמו?  ראו מידע על החלפת מסך במחשב נייד.

 

 • המחשב נדלק אך לא עולה: כאשר המחשב נדלק אבל לא עולה, הוא תקוע במצב מסויים בתהליך הפעלתו. זה יכול להיות מסך שחור או מסך כחול.

 

 • המחשב לא נדלק ומצפצף: בין אם זה מחשב נייד או נייח, כאשר מחשב לא נדלק ומצפצף מספר פעמיים יש לכך כמה סיבות וכולן קשורות בחומרה.
 • הפתרון: לרוב יהיה מדובר על כרטיס זיכרון וירטואלי, כרטיס מסך, מעבד או סוללה שבתוך המחשב (אחראית על שמירת תאריך ושעה). ראשית נתקו את המחשב מן החשמל, לאחר מכן פתחו את המחשב ובדקו שכל כרטיסי הזיכרון והמסך מחוזקים ומחוברים היטב לסלוטים. אם הכל מחובר כמו שצריך, ייתכן שאחד מהם פגום, נסו לנתק אותם ולהפעיל את המחשב ללא כרטיסים כלל (אם זה לא מצליח, נסו עם כרטיס אחד בכל פעם). כמו כן, ניתן לנסות להחליף את הסוללה במחשב. - ניתן לקבל מידע נוסף על מחשב מצפצף כאן.

 

 • מחשב נייד לא נדלק נורה מהבהבת: זה לא משנה אם זה מחשב asus (אסוס), Hp, דל (Dell) או של לנובו. כאשר נורה מהבהבת במחשב נייד והוא לא נדלק, כנראה ישנה בעיה בחומרה.
 • הפתרון: כאשר מחשב נייד לא נדלק יש להסתכל על המנורות שנמצאות עליו - כל מנורה וצבע המנורה במחשב נייד מאפיינים תקלה אחרת, במרבית הפעמים יהיה מדובר על סוללה, כבל טעינה או לוח האם. גם חיבור שאינו מחובר כראוי יכול להוות בעיה, במקרים כאלו צריך להזמין תיקון מחשב נייד.

 

 • המחשב לא נדלק אחרי ניקוי: ניקתם את המחשב ובסיום המחשב לא נדלק בכלל? או שניתקתם חוט כלשהו, או שבטעות הרטבתם אותו.
 • הפתרון: נסו לחכות מעט ולראות אם לאחר ייבוש המחשב נדלק ועובד, אם לא בעיות מסוג זה מצריכות הזמנת טכנאי מחשבים לביתכם או נסיעה אל מעבדה. במידה וניקתם בסביבה, נסו לראות אם כל החוטים מחוברים מאחורה כראוי.

 

 • המחשב לא נדלק אחרי מצב שינה: לוחצים על מצב שינה וכאשר מנסים "להעיר" את המחשב הוא לא נדלק? הסיבה לכך היא הגדרה לא נכונה של הכפתור.
 • הפתרון: בתוך הגדרות יש אזור של אפשרויות צריכת חשמל, שם ניתן להגדיר מה כל כפתור עושה במחשב. כתבנו על כך הסבר מפורט בעמוד של מחשב לא נכבה, ניתן להבין משם גם כיצד לגרום להדלקה של המחשב.

 

מהו מחיר לתיקון מחשב שלא נדלק?

רוב המקרים בהם המחשב לא נדלק בכלל, יהיו בגלל ספק כוח, החלפת ספק כוח למחשב עולה בין 300 - 400 ש"ח (כולל הספק). במקרים בהם מדובר על תקלה מורכבת יותר כמו לוח אם או אחד מכרטיסי המסך הזכרון. מומלץ להיכנס אל מחירון טכנאי המחשבים לצפייה במחירים. כל תקלה אחרת שאינה מצריכה חומרה, עשויה לעלות כמחיר ביקור טכנאי מחשבים. אלא אם כן מדובר על פירמוט המחשב.


מחיר ממוצע להחלפת ספק כוח במחשב נייח

מחיר ממוצע להחלפת ספק כוח במחשב נייח: 350 ₪

טווח מחיר גבוה 400 ₪

טווח מחיר נמוך 300 ₪

איתור טכנאי מחשבים לתיקון מחשב שאינו נדלק

בעזרת מחשב בקוויק ניתן למצוא טכנאי המספק תיקון מחשבים בכלל אזורי הארץ, גם למצבים בהם המחשב לא נדלק. השאירו פרטים באתר או חייגו ונדאג שתקבלו בחזרה עד שלוש הצעות מחיר של טכנאים המגיעים עד לביתכם (במידת הצורך) ומספקים את השירות הדרוש לכם וכמובן, על פי אזור מגוריכם.

מצאו טכנאי מחשבים לתיקון המחשב:

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-8805207

שאלות נוספות שגולשים שאלו:

גולשים נוספים שאלו על בעיות נוספות הקשורות לכך שהמחשב לא עובד ולא נדלק:


למה מחשב לא נדלק באופן חשמלי?

המחשב לא נדלק כלל ואין חשמל? אם זה מחשב נייד מומלץ לבדוק אם שקע הטעינה או הסוללה. אם זה מחשב נייח ככל הנראה שמדובר על ספק הכוח. הרחבנו על כך בעמוד.


מדוע המחשב לא עובד ומהבהבת נורה?

אם מדובר על מחשב נייד, זה מאפיין על תקלה מסויימת - ככל הנראה בחומרה. הסברנו על איזה מקרים בעמוד. אם זה מחשב נייח. צריך להבין באיזה שלב הוא אינו עובד ועל פי כך לקרוא את הפסקה המתאימה מעלה.


המחשב לא נפתח - אין ווידנוס

אם המחשב לא נפתח או עולה, רואים מסך שחור או כחול. יש הרחבה מלאה על כך בעמוד.