טכנאי מחשבים מומלץ? השאירו פרטים וחוזרים בקוויק!

מחשב מרעיש

המחשב עושה רעש של טקטור? בין אם זה מחשב נייד מרעיש או נייח, רשמנו לכם את כלל הסיבות והפתרונות לכך שמחשב עושה רעש מוזר ובכלל רעשים.

למה המחשב מרעיש?

מרבית הסיבות שהמחשב מרעיש מסתכמות בכך שהמאוורר מחשב מרעיש ויש צורך בניקוי של המאווררים במחשב. בכל מחשב יש לפחות 3 - 4 מאווררים (על ספק הכוח, כרטיס המסך, המעבד ועוד מאוורר לשאר המארז) והצטברות אבק על גביהם עשויה לגרום לרעשים חזקים וחלקם אפילו מוזרים. אז איזה סוגי רעשים המחשב שלכם עושה? סוגי רעשים והסיבות לכך ממש בפסקה הבאה.

 

רעש מהמחשב

רעשים מוזרים שהמחשב שלנו עושה?

  • המחשב עושה רעש של טקרטור - ללא ספק הגדרה משעשעת, אך אם זהו הרעש שהמחשב שלכם עושה, עליכם לבדוק זאת. לרוב יהיה מדובר על רעש מאחד המאווררים, אך כבר דבר שנע על ציר יכול לגרום לבעיות מסוג זה. אם קיים כונן קשיח מסוג SATA על מחשבכם (ולא SSD), ייתכן שהוא הגורם לרעש. במקרים כאלו יש לבצע החלפת כונן קשיח וכדאי למהר לפני שתאבדו נתונים יקרי ערך.
     
  • המחשב עושה רעש חזק - רעש חזק ולא סביר נובע ממאמץ של אחד הרכיבים, זה יכול להיות המאוורר שנמצא על גבי המעבד או כרטיס המסך שמנסים לקרר את החלקים. אם הם גורמים למחשב להרעיש כלכך חזק - כדאי לבצע ניקוי או להחליף את המאוורר.
     
  • רעש מהמאוורר של המחשב הנייד - דיי שכיח במחשבים חדשים, פתאום רעש חזק של מאוורר מן המחשב והוא גם מוציא הרבה אוויר דרך הפתח הצידי שלו? זה ניסיון של המחשב לצנן את עצמו. ברוב המקרים אתם עובדים על משטח שאינו מיועד לכך, המחשב על הברכיים שלכם על ספה או מיטה (בד כלשהו) אשר מונע מהמחשב לקבל אוויר והוא מנסה לצנן את עצמו. כאן נמליץ לכם לעבוד על משטח המתאים למחשב. ישנם פתרונות נוספים כמו משטח למחשב שמקרר אותו (עם מאוורר מובנה), כמו כן - ניתן לבצע החלפת מאוורר למחשב הנייד.
     
  • המחשב עושה רעש של אמבולנס - ללא ספק הרעש הכי מוזר שהמחשב שלכם יכול להשמיע ואכן גם מלחיץ. רעש של אמבולס מהמחשב הוא סוג של צפצוף במחשב  אשר מתריע על תקלה בביוס, לרוב מדובר על התחממות יתר של המחשב. הרחבנו על צפצוף מהמחשב כאן.

מה אפשר לעשות עם מחשב מרעיש?

אז המחשב מרעיש? הגיע הזמן לפתרון את הבעיה, ראשית נתקו את המחשב מהמחשב ופתחו אותו. זכרו - לרוב מאוורר המחשב מרעיש וגורם לרעשים! לכן, הרכיבים שנמצא על גביהם מאוורר הם החשודים המרכזיים, באמצעות מברשת פשוטה ויבשה תוכלו להעביר עליהם ולשאוב במקביל. לחלופין ניתן להשתמש בפאן או בלחץ אוויר על מנת להוציא כל לכלוך תקוע. כמובן שאסור להשתמש במים בשום מצב. לא נפתרה הבעיה? הגיע הזמן להתייעץ עם טכנאי מחשבים ולבדוק מה יש לו להציע לכם.