טכנאי מחשבים מומלץ? השאירו פרטים וחוזרים בקוויק!

המחשב מתחמם

למה המחשב מתחמם ונכבה? למה לפטופ מתחמם מהר מידי? מה עושים במקרים אלו ומהן הסיבות לכך? ריכזנו לכם את הבעיות המרכזיות.

מחשב נייד מתחמם, מה הסיבה ומה לעשות?

הסיבה הנפוצה ביותר לכך שהמחשב הנייד מתחמם היא חסימה בפתחי האוויר, סיבה נפוצה נוספת היא שהמאוורר תקול. במקרה הזה צריך לפתוח את המחשב הנייד ולנקות אותו מאבק ואם צריך אז גם להחליף את המאוורר. ייתכן והמחשב הנייד מתמחם מהר מדי בטעינה ואז צריך להחליף את הסוללה.

אז למה המחשב מתחמם? הסיבות והפתרונות

  • מחשב נייד מתחמם ונכבה: כאשר זה קורה המחשב למעשה הורה על פעולת הכיבוי כמקרה חירום. מחשב נייד מנטר את הטמפרטורה שלו וכאשר אחד הרכיבים במאמץ ובחימום יתר הוא נכבה על מנת לשמור על תקינות.
  • הפתרון: אם המחשב הנייד מתחמם ונכבה ללא מאמץ מיוחד של הפעלת תוכנה או משחק, אלא בהפעלה רגילה, יהיה ניתן להסיק מכך שמאוורר המחשב לא תקין או שפתחי האוורור חסומים. ניקוי האבק ובדיקת תקינות המאוורר נחוצים בשלב הראשון. אם זאת לא הבעיה, אז ייתכן שאחד הרכיבים תקול וגורם לבעיה (הרחבנו על כך בעמוד המחשב נכבה פתאום), במקרים כאלו יש לבדוק תיקון מחשב נייד ע"י טכנאי.

 

  • מחשב מתחמם יותר מדי מהר: הפעלתם את המחשב וממש כמה דקות אחרי הוא כבר מתחיל לעבוד לאט יותר וכאשר נוגעים בו הוא חם? הסיבה לכך ככל הנראה היא אי כניסת אוויר או הוצאת אוויר מהמחשב.
  • הפתרון: בדומה לפתרון של הבעיה הראשונה, גם כאן ככל הנראה מדובר על אוורר המחשב, יש במחשבים מאוורר שדואג להוציא אוויר חם ואחד שדואג להכניס אוויר קר. אם אחד מהם אינו תקין או חסום, המחשב יתחיל להתחמם. רצוי לבצע ניקוי ובדיקת תקינות למאוורר. אם הוספתם חומרה חדשה למחשב, שקלו להוסיף עוד מאוורר.

 

  • המחשב מתחמם במשחקים: אתם מפעילים משחק ולאט לאט המחשב הופך לאיטי יותר ומתחמם? ככל הנראה שזה נובע ממאמץ של חומרת המחשב.
  • הפתרון: ברוב המקרים כאשר מדובר על משחקים, כרטיס המסך אינו תומך במשחק או ממש נמצא על הגבול, שדרוג כרטיס המסך ייתן פתרון. במקרים אחרים זה יכול להיות גם צורך לבצע החלפת מעבד במחשב הנייד או הזיכרון הוירטואלי שלו. רצוי לנסות לכבות כמה שיותר משימות במחשב ולהפעיל את המשחק כאשר המחשב מריץ רק אותו. כמו כן, קראו את המפרט הדרוש להפעלת המשחק והתאימו את המחשב.

 

  • מטען של מחשב נייד מתחמם: רוב המטענים מתחממים מטבעם בעת הטענת מחשב נייד. אבל אם קיימת התחממות מופרזת, ככל הנראה שקיימת בעיה באי תאימות או בבלאי המטען.
  • הפתרון: אנו עדים לרוב למקרים בהם המטען של המחשב הנייד מתחמם יתר על המידה כאשר משתמשים במטען חליפי או שפשוט הזמן עשה את שלו. לכן, רצוי לרכוש מטען חדש ומקורי.

 

  • המחשב מתחמם בטעינה: כאשר המטען מחובר למחשב הנייד המחשב עצמו מתחמם באופן קיצוני? ככל הנראה שיש לכם בעיה בסוללה.
  • הפתרון: לרוב סוללה לא תקינה גורמת לדליפת זרם מהמטען אל המחשב עצמו, דבר אשר עשוי לקצר את חיי המחשב ולרוב גם את חיי הסוללה (שככל הנראה כבר לא תקינה). אנו ממליצים לבצע החלפת סוללה למחשב נייד ולהשתמש רק במטען מקורי של המחשב.

שאלות נפוצות שגולשים שאלו בנושא:

ישנם עוד כמה שאלות שגולשים שאלו אותנו בהקשר לכך שהמחשב מתחמם, למה זה קורה ומה צריך לעשות, אלו התשובות שלנו:

למה המחשב נייד מתחמם ומרעיש?

אם המחשב הנייד מתחמם, ראו למעלה יש המון סיבות ופתרונות לכך.בקשר לרעש - ככל הנראה שמדובר על המאוורר שמנסה לקרר את המחשב.


המחשב מתחמם מה עושים?

ראשית כדאי לבצע ניקוי לפתחי האוורר ולבדוק את תקינות המאווררים במחשב. אחרכך כל מקרה לגופו ורשמנו לא מעט סיבות מעלה. אם לא מצאתם פתרון, אנו ממליצים להזמין טכנאי מחשבים.


מקבוק מתחמם מאותן סיבות של לפטופ?

במרבית המקרים התקלות יהיו זהות לחלוטין.


מזמינים טכנאי מחשבים דרך מחשב בקוויק

אז מחשב מתחמם? בין אם זה נייד או נייח, פתרונות רבים יש לכך, החל מניקוי מקצועי של כלל החומרה ועד להתקנת מאורר חדש או בדיקת תקינות המחשב. החלפת חומרה במידת הצורך או שדרוג שלה. דרך פורטל מחשב בקוויק תוכלו להזמין תיקון מחשב נייח או מחשב נייד על ידי טכנאי מחשבים המגיע עד לביתכם.