טכנאי מחשבים מומלץ? השאירו פרטים וחוזרים בקוויק!

מחשב תקוע על מצב טיסה

מסתבר שהתקלה שלך לא כלכך ייחודית לך ויש עוד רבים אשר רוצים לדעת איך מבטלים מצב טיסה במחשב וזה בעיקר קורה כאשר המחשב תקוע על מצב טיסה או כאשר מחשב נעול על מצב טיסה ולא ניתן להתחבר אליו, מה עושים? קדימה לפתרון!

למה מחשב תקוע על מצב טיסה?

אז המחשב תקוע על מצב טיסה, זה קורה לעיתים במחשבים נייחים, אבל לרוב מצב טיסה תקוע במחשב נייד נפוץ בהרבה יותר, יש כמה "רמות" לבעיה וכן, גם לפתרון, אז איך מסדרים מחשב נעול על מצב טיסה? המשיכו לקרוא.
 

מצב טיסה במחשב

איך מבטלים מצב טיסה במחשב נייד?

למעשה יש 2 דרכים קלות ופשוטות במחשבים ניידים על מנת לבטל מצב טיסה, אלו:

  • כפתור פיזי בצד המחשב: ברוב המחשבים הניידים, יש כפתור פיזי בצד המחשב שהוא מכניס או מוציא את המחשב ממצב טיסה, רוב התקלות של מצב טיסה תקוע במחשב נפתרות בסעיף הזה, כאשר לא מכירים את הכפתור ולעיתים הוא נלחץ, מה שלא מאפשר לצאת ממצב הטיסה דרך הווינדוס שלנו ורק לאחר לחיצה על כפתור "מצב הטיסה".
     
  • שימוש במקשי קיצור: על מנת להיכנס או לצאת ממצב טיסה, יש להשתמש בשילוב המקשים הבאים: FN + F10 או לחלופין במחשבי לנובו FN + F5 (בדגמים מסויימים גם FN + F7). אפשר גם פשוט לחפש סימן של מטוס על אחד הכפתורים ובשילוב של FN זה צריך להפעיל או לכבות את מצב הטיסה.
     

כפתור מצב טיסה

איך לבטל מצב טיסה במחשב - שיטה נוספת

במידה וזה לא הדרך הקלה, יש לנו פתרון גם למצבים "מורכבים" יותר, הנה השיטות הנוספות לביטול מצב טיסה מהמחשב:

  • כניסה למצב CMD: בעת הפעלת המחשב לוחצים על הכפתור F8 ובוחרים באפשרות "CMD", כעת כותבים את השורה הבאה: "C:>powershell.exe -Command "Enable-NetAdapter, לאחר מכן מבצעים הפעלה מחדש למחשב, למעשה הפעולה מפעילה את אפשרויות הרשת בחזרה ובכך מבטלת את מצב הטיסה במחשב.
     
  • שחזור מערכת: דרך נוספת היא לעשות שחזור למחשב לכמה ימים אחרונה לפני שהתקלה החלה - על מנת לעשות שחזור מערכת לוחצים F8, נכנסים אל מצב בטוח ומבצעים שחזור מערכת.

איך לבטל מצב טיסה כאשר המחשב נעול?

יש גם מקרי קצה, בו המחשב שלכם נעול וגם נמצא במצב טיסה, נסביר את המצב המורכב:

המחשב נמצא במצב טיסה, שחכתם את הסיסמא ועשיתם איפוס לסיסמא למחשב דרך Microsoft (בדיוק כמו שהסברנו במדריך "המחשב ננעל"). אבל אם המחשב במצב טיסה, איך הוא יקבל את הסיסמא החדשה?

אז למעשה הסיסמא החדשה לא הגיעה אל המחשב החדש כי הוא ללא אינטרנט (במצב טיסה). מה עושים? אפשר לנסות להשתמש בסיסמא הקודמת, אם אין לכם? אז צריך לפתור את הבעיה של האינטרנט תחילה, השיטה המתאימה ביותר היא באמצעות כניסה למצב CMD והפעלת הפקודה. אם זה לא מצליח לכם, מדובר על נושא קצת מורכב לפתרון לבד וצריך להזמין טכנאי מחשבים לצורך פתרון התקלה.