טכנאי מחשבים מומלץ? השאירו פרטים וחוזרים בקוויק!

מיקרופון לא עובד במחשב

המיקרופון לא עובד במחשב? לא עובד בזום? מה הסיבות לכך? מהם הפתרונות? ואיך בודקים אם המקרופון עובד במחשב - גלו את כל המידע אודות תקלות במיקרופון המחשב הנייד והנייח.

מהן הסיבות לכך שמיקרופון לא עובד במחשב?

ישנם כ-7 סיבות ופתרונות לכך שהמיקרופון לא עובד במחשב הנייד וכן, גם במחשב הנייח, אלו הסיבות והפתרונות (הסדר לפי הפתרון הפשוט למורכב ביותר):

 

 • מיקרופון במצב השתק בהגדרות המחשב: אחד הדברים הבסיסים הוא הגדרות השמע וקלט במחשב, כאשר המיקרופון נמצא על מצב "השתק" לא יעבור צליל אל המחשב.
 • הפתרון: ליד השעון במחשב יש לנו אייקון של "רמקול", כאשר נלחץ עליו נראה עמודה גם של מיקרופון - שם ניתן להעלות את הווליום של המיקרופון.

 

 • חיבור המיקרופון בצורה לא תקינה: זה מתייחס בעיקר למיקרופון בעלי חיבור מסוג "aux" - כאשר במחשבים יש חיבור לרמקול ולמיקרופון ונוטים לחבר למקום הלא נכון.
 • הפתרון: את המיקרופון צריכים לחבר אל כניסת ה-"aux" שבצבע אדום. הירוק מיועד לרמקול.

 

 • כפתור מכני לחוץ על מצב "השתק": על גבי מיקרופונים רבים קיים לחצן כיבוי והשתק אשר מונע למעשה את פעילות המיקרופון ולא תמיד המחשב מזהה מצב "השתק".
 • הפתרון: טוב, זה דיי קל - ללחוץ על הכפתור לביטול השתקת המיקרופון כמובן.

 

 • בחירת התקן מיקרופון לא נכונה: התקן הקלט צריך להבחר מתוך הגדרות המחשב, לרוב המחשב יעשה זאת בעבורנו - אבל אם יש מיקרופון מובנה - זה לא תמיד המצב.
 • הפתרון: להיכנס אל הגדרות (לוח בקרה), שם לבחור ב-צליל ושם לחפש את "קלט" - יש מעין תפריט כזה לבחירה, שם צריך לבחור את ההתקן הנכון, המיקרופון שלכם.

 

 • התקן BlueTooth מחובר: התקן נוסף אשר מחובר אל המחשב ולא רק מיקרופון יכול לגרום לשיבוש ושינוי בהגדרה.
 • הפתרון: אם מחובר התקן נוסף אל המחשב, צריך לבדוק לפי ההתקן כמו שעשינו בפתרון הקודם. אם לא רואים אותו כלל - נסו לנתק את ההתקן ולראות האם הבעיה נפתרה.

 

 • דרייבר לא מותקן: דרייבר למעשה הוא "התוכנה" שמגדירה לכרטיס הקול שלנו כיצד לעבוד ושהוא לא מעודכן או לא תקין - המיקרופון לא יעבוד במחשב.
 • הפתרון: לבצע עדכון כמובן, ישנם תוכנות שעושות זאת אוטומטית. אבל הדרך הרגילה היא להיכנס למחשב שלי > קליק ימני > מאפיינים > מנהל התקנים > בקרי קול (שם תראו את הדייבר שלכם והאם הוא מסומן עם אזהרה - סימן שהוא תקול). תחילה עשו עליו קליק ימני - הפוך ללא זמין ואז הפוך לזמין שוב - אם נפתר - מעולה אם לא - חפשו את הדיירבר המתאים והתקינו אותו.

 

 • בעיה בחומרה (כרטיס קול): זיהוי הבעיה מתבצע גם בעזרת מנהל ההתקנים, שם תוכלו לראות או לא לראות בכלל את הכרטיס קול.
 • הפתרון: אם מופיע עם אזהרה והתקנתם את הדרייבר - כנראה שיש בעיה בחומרה. אם הוא לא מופיע בכלל - זה כמעט וודאי שיש בעיה בחומרה (אבל, עדיין יש סיכוי להצליח - נסו בכל זאת להתקין דרייבר)

בדיקת מיקרופון במחשב - המדריך המלא

בדיקת מיקרופון במחשב מסייעת לנו להבין האם התקלה היא בתוכנה ספציפית (כמו זום למשל) או בגלל שפשוט המיקרופון לא עובד, אז כיצד נבדוק זאת?

 1. נעשה קליק ימני על האייקון של הרמקול, ליד השעון במחשב ונבחר באפשרות "צלילים".
   
  צלילים
  בתמונה: פתיחת הגדרות צלילים במחשב

   

 2. ייפתח לנו חלון, שם נעבור אל לשונית "הקלטה".
   
  לשונית הקלטה
  בתמונה: מעבר אל לשונית "הקלטה"

   

 3. נדבר אל המיקרופון, אם יופיעו לנו קווים בצבע ירוק - זה מעיד על העוצמה בה שומעים דרך המיקרופון וכמובן - שהוא עובד.
   
  סימון קלט של המיקרופון
  בתמונה: תצוגת פעילות המיקרופון

מיקרופון לא עובד בזום - מה צריך לבדוק?

אלו הסיבות לכך שהמיקרופון בזום לא עובד:

 1. אין הרשאה לזום להשתמש במיקרופון - לשם כך, יש להתיר לו את האפשרות בעת הפעלת הזום - אם הוא לא ביקש הרשאה, סגרו והפעילו שוב את התוכנה, הפעם כ"מנהל מערכת" (עושים זאת באמצעות קליק ימני על האייקון של התוכנה זום ובוחרים באפשרות "הפעל כמנהל מערכת".
   
 2. התוכנה "Zoom" משתמשת בהגדרה לא נכונה - אם יש יותר מהתקן מחובר למחשב, סגרו את הזום נתקו את ההתקן הנוסף והפעילו שוב - בהגדרה הבסיסית הוא אמור לבחור כעת את המיקרופון שלכם. אם לא עבד - בדקו בהגדרות הזום איזה מיקרופון נבחר.
   
 3. כפתור השתק - אם יש סימן השתק, כנראה שאתם מושתקים או שהשתקם את עצמכם, לחיצה על הסימן של המיקרופון צריכה לשחרר את ההשתקה. אם השתיקו אותם - כתבו בצ'אט למנהל השיחה.

עשיתי ובדקתי הכל והמיקרופון לא עובד לי

המדריך שלנו, הסיבות והפתרונות מקיפים את נושא התקלות והפתרונות האפשריים לתיקון מיקרופון שאינו עובד במחשב הנייד וכן, גם הנייח. במידה וכל הדברים לא סייעו לכם ועדיין יש לכם תקלה. ראשית, נסו לבדוק האם המיקרופון שלכם תקין בכלל. אם הוא כן עובד במחשב אחר - סימן שהבעיה היא אכן במחשב שלכם וכנראה קצת יותר מורכבת. מה שמצריך הזמנת טכנאי מחשבים לתיקון התקלה וכמובן - אנחנו כאן בשבילכם, תוכלו להזמין שירות בפריסה ארצית דרך מחשב בקוויק.


השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-8805207

כמה יעלה לתקן מיקרופון במחשב הנייד?

אם מדובר על תיקון מיקרופון מובנה במחשב הנייד, החלפת הרכיב והעבודה ינועו סביב ה-400 ש"ח ועד ל-500 ש"ח. כאשר גם תיקון של כרטיס הקול במחשב הנייד יהיה זהה בסכום. אבל אם מדובר על כרטיס קול מובנה על לוח האם, מדובר כבר על בעיה רצינית יותר. מוזמנים לבדוק מידע נוסף על החלפת לוח אם למחשב הנייד.

מחיר תיקון מיקרופון במחשב נייד בממוצע

מחיר תיקון מיקרופון במחשב נייד בממוצע: 450 ₪

טווח מחיר גבוה 500 ₪

טווח מחיר נמוך 400 ₪

לסיכום

ברוב המקרים פתרון התקלה הוא פשוט וכנראה קשור ל"משהו בהגדרות" - אבל כאשר הבעיה הופכת למורכבת יותר, כדאי להזמין טכנאי מחשבים. במיוחד אם מדובר על בעיה המצריכה תיקון במחשב הנייד, שם הסיכוי לפתור תקלה בחומרה באופן עצמאי היא קשה ומורכבת הרבה יותר.