טכנאי מחשבים מומלץ? השאירו פרטים וחוזרים בקוויק!

מסך מגע לא עובד במחשב

מסך מגע במחשב לא עובד? לא מגיב? איך עובד מסך מגע במחשב ומהן הסיבות והפתרונות לכך? המשיכו לקרוא והבינו מדוע מסך מגע לא מגיב ולא עובד לכם כלל.

תחילה, איך מסך מגע עובד?

בין המסך ה"רגיל" ובין מסך המגע - עוברים פסים מוליכים אשר מגיבים בעת נגיעה במסך ובכך למעשה מוליכים חשמל על ידי המטען החשמלי שנמצא בגופנו. כאשר המסך מחולק לפי "GRID" ובכך למעשה המחשב יודע בדיוק על מה לחצתם. רוב הפעמים שיש תקלה חלקית במסך המגע - ייתכן שחלק מה"פסים" לא תקינים. כאשר הבעיה היא רוחבית וכל מסך המגע לא עובד - יש תקלה אחרת, המשיכו לקרוא וגלו את כל הסיבות והפתרונות.
 

מסך מגע לא עובד

איך לסדר מסך מגע לא עובד בווינדוס 10, 7 ו-11

התחלנו דווקא בפתרון התקלה הזו כי הוא הקל ביותר ורוב הסיכוים שיהיה ניתן לפתור את הבעיה שמסך המגע לא מגיב באמצעות סידור הגדרה בתוך ווינדוס. אז כאשר מסך מגע לא מגיב בווינדוס, נצטרך לעשות את הפעולות הבאות:

 • נכנס אל המחשב שלי ונלחץ קליק ימני, נבחר באפשרות "מאפיינים".

  מאפיינים במחשב שלי
   
 • כעת בצד ימין נבחר ב"מנהל ההתקנים".

  מנהל ההתקנים
   
 • עכשיו, נלחץ על "התקני ממשק אנוש" - קליק אחד ותחתיו נראה את המסך שלנו, בדרך כלל יהיה כתוב מסך מגע - HID, נעשה עליו קליק ימני ונהפוך אותו לזמין שוב. (אם הוא במצב זמין כרגע, הפכו אותו ללא זמין ואז אל זמין שוב).

  התקני ממשק אנוש - מגע

למה מסך מגע במחשב לא עובד ואיך לתקן?

יש עוד סיבות לכך שמסך מגע לא עובד במחשב וכמובן, גם פתרונות נוספים, אז הנה המרכזיים ביותר על פי טכנאי מחשבים העובדים עם מחשב בקוויק:

 • הסיבה המרכזית, מסך מגע תקול: אז רוב טכנאי המחשבים ששאלנו, אמרו מנסיונם האישי כי רוב התקלות מסוג זה הן בעיות שלא ניתנות לתיקון והפתרון האידאלי הוא לבצע החלפת מסך מגע במחשב הנייד. כמובן שלפעמים יש גם אופציה לתקן ממש רכיב פיזית, תוכלו לקרוא על כך כאן בעמוד תיקון מסך במחשב הנייד.
   
 • הסיבה המשנית, דרייבר מחשב: טוב קצת אופטימיות לא תזיק, הפתרון הבא לכך שמסך מגע לא מגיב במחשב הוא בגלל אי התקנת דרייבר, זאת כמובן תקלה פשוטה בהרבה יותר לתיקון, תוכלו לנסות לפתור אותה גם לבד. היכנסו אל אתר היצרן (לנובו, אסוס, דל) חפשו את דגם המחשב שלכם ותוסיפו את המילה "Driver" לדוגמא תוכלו לכתוב ככה בגוגל Driver for touch screen Dell 2023 וכבר תקבלו את התוצאה המתאימה. התקינו אותו והפעילו מחדש את המחשב. לא מסתדרים לבד? פנו אל טכנאי מחשבים, בדרך כלל זה יהיה במחיר ביקור (עד 250 ש"ח).
   
 • במקרה של מחשב נייח - כבל מנותק: מצחיק, אבל תקלות כאלו עדיין קורות, אם לא מדובר על מחשב נייד עם מסך מובנה ומדובר על מחשב עם מסך מגע נפרד - כדאי לבדוק היטב את החיבור אל המחשב ואל המסך ולחזק אותו, כן תתפלאו, תקלות נפתרות גם בשיטה הזו.
   
 • הגדרה בווינדוס במנהלי התקנים: למעשה המדריך שכתבנו מעלה על איך לסדר מסך מגע שלא עובד בווינדוס, תקף גם כאן - היכנסו ובדקו האם מסך המגע שלכם מופיע בהתקנים תחת "התקני ממשק אנוש", אם לא - תתקינו את הדייבר וזה יסתדר, לא הסתדר? הגיע הזמן להזמין טכנאי מחשבים לביתכם.


השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-8805207

שאלות ותשובות בנושא:

הנה עוד כמה שאלות שנשאלו על ידי גולשים באתר ובקבוצת הפייסבוק של מחשב בקוויק:

מסך מגע לא עובד asus - אתם מתקנים?

כן, במחשב בקוויק תמצאו טכנאי מחשבים המספקים תיקון מסך מגע לא עובד לאסוס, דל וגם לנובו.


מסך מגע לא עובד במחשב לנובו - מה הסיבה?

הסיבה המרכזית היא שהמסך פשוט תקול, אבל יש עוד כמה אופציות נוספות שהרחבנו עליהם מעלה, בתחילת העמוד.