טכנאי מחשבים מומלץ? השאירו פרטים וחוזרים בקוויק!

מסך מחשב מרצד

יש בעיה במסך מחשב? הבהוב במסך המחשב? המסך מרצד ללא הפסקה? בין אם זה מחשב נייד או נייח, כאן תמצאו את כל הסיבות לכך וכמובן, גם את התשובות והעלויות במידה וצריך תיקון ע"י טכנאי מחשבים.

למה מסך מרצד במחשב?

מסך מרצד בתרגום פשוט הוא מסך מהבהב, התופעה הנראת לעין למעשה היא "קפיצות במסך המחשב" דבר אשר שמפריע להתנהלות תקינה במחשב ועשוי גם לגרום לכאבי עניים. יש לא מעט סיבות לכך שהמסך מרצדס במחשב, הנה הן:

 • כבל המסך רופף: אפשר לומר שברוב המקרים התקלה נפתרת כך, כבל המסך לא מחובר כראוי או למסך עצמו או לכניסה במחשב וזה גורם לצבעים שונים במסך, ריצוד והבהוב המסך. כל מה שצריך לעשות הוא לחזק את הכבל בשני הכניסות ולבדוק תקינות.
   
 • כרטיס המסך תקול: אם יש לכם כרטיס מסך במחשב, על מנת לבדוק שאכן מדובר על הכרטיס מסך שאינו תקין. חברו ישירות את כבל המסך אל כרטיס המסך שמותקן על גבי לוח האם. אם זה עובד - הבעיה בכרטיס המסך או בהגדרה שלו. 
   
 • מסך תקול: על מנת לבדוק אם הבעיה היא באמת במסך, צריך להחליף את הכבל ולנסות לחבר אותו אל מחשב אחר - אם הוא עובד שם, הוא לא הבעיה. אם הוא לא עובד עם כבל אחר ועם מחשב אחר. כנראה שצריך לרכוש מסך מחשב חדש.
   
 • בעיה בלוח האם: במידה ואין לכם כרטיס מסך נפרד ואתם עובדים על כרטיס המסך שנמצא בלוח האם. ייתכן והוא אכן תקול, הדרך לבדוק זאת היא כפי שעשינו עם המסך התקול. רק שהפעם צריך לקחת מסך מחשב תקין ולחבר אותו למחשב שלכם ולבדוק האם הוא עובד או לא - להרחבה על: החלפת לוח אם במחשב.
   
 • דרייבר לא תקין: יש דרך לדעת אם הבעיה למעשה היא בדרייבר של המחשב באמצעות טריק שרק טכנאי מחשבים יודעים. "מנהל המשימות" הופרד מכל תהליך אחר במחשב ובמידה וכאשר אתם פותחים את מנהל המשימות כל השאר ממשיך לרצד ורק החלון שלו - לא מרצד. הבעיה היא בדרייבר ולא בחומרה. אז איך נעשה זאת? כך:
   
  • לוחצים על CTRL + ALT + DEL
  • בוחרים ב"מנהל המשימות".
  • אם הוא מרצד - הבעיה היא באחת הסיבות מעלה.
  • אם הוא לא מרצד - הבעיה בהגדרה של דרייבר שיש להתקין.
    
מנהל המשימות
בתמונה: מנהל המשימות - לא מרצד

מסך מהבהב ווינדוס 10

כאשר המסך מרצד במחשב הנייד או כאשר רואים פסים במסך המחשב, זאת לא משנה אם זה מסך מרצד במחשב נייד לנובו, דל, אסוס או כל חברה אחרת, הבעיה היא אותה הבעיה ואלו הסיבות המרכזיות:

 • בעיה במגעים: על מנת לאבחן שהבעיה נמצאת במגעים בין המחשב עצמו ובין המסך שמחובר אליו, אנחנו צריכים לאט לפתוח את המחשב כלפי מעלה ומטה ולראות האם יש הבדלים בריצודים, אם כן - זה אומר שהכבל שמחבר (ונמצא בתוך המחשב הנייד עצמו), רופף או לא תקין. לצערנו במחשב נייד אין אפשרות לחזק זאת בעצמנו מבלי לפרק את המחשב. לכן, יש להזמין טכנאי מחשבים.
   
 • תקלה במסך המחשב הנייד: אם המחשב קיבל מכה, נרטב או פשוט עקב בלאי טבעי המסך התחיל להבהב. ככל הנראה שצטרכו החלפת מסך במחשב הנייד - דבר נפוץ והתיקון גם לא כלכך זול.
   
 • הגדרה לא נכונה: קצב רענן מסך עשוי לגרום להבהוב וזה יכול להיגרם עקב הגדרה פשוטה שאינה נכונה. ניתן לנסות לסדר זאת לבד (ווינדוס 10), עקבו אחרי השלבים הבאים:

 

 1. קליק ימני על העכבר כאשר אתם בשולחן העבודה ובחירה ב"הגדרות תצוגה".

  בחירה בהגדרות תצוגה
   
 2. כעת, גללו מעט למטה ובחרו ב"הגדרות תצוגה מתקדמות".

  הגדרות תצוגה מתקדמות
   
 3. לבסוף, תגיעו אל "קצב רענון", כאשר יש לכם אפשרות לבחור איזה קצב רענון המסך יהיה, נסו להוריד את המספר כלפי מטה ושמרו.

  הגדרת קצב רענון מסך

עדיין המסך מהבהב במחשב?

אם עדיין המסך מהבהב במחשב, ככל הנראה שאתם צריכים להזמין טכנאי מחשבים לצורך התיקון, דרך מחשב בקוויק ניתן להזמין תיקון מחשב נייד או תיקון למחשב נייח. בנתיים, אם אתם רוצים להמשיך להשתמש במחשב באופן סביר יותר, הורידו את בהירות המסך - זה אמור לסייע לעבודה יותר סבירה במחשב. וכמובן - הזמינו טכנאי בהקדם.


השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-8805207

כמה עולה לתקן מסך מחשב מרצד?

כפי שהסברנו יש לא מעט תקלות אשר גורמות לכך שמסך מחשב מרצד או מסך מחשב מהבהב שחור / עם פסים ללא הפסקה. אם מדובר על מחשב נייד ויש צורך בהחלפת מסך למחשב הנייד, העלות מתחיל ב-ין 500 - 700 ש"ח. אם מדובר על החלפת כרטיס מסך למחשב נייח עלות הטכנאי בלבד (ללא הכרטיס) נעה בין 250 - 350 ש"ח. אם זה רק סידור הגדרות ותיקון דרייברים, טכנאי ייגבה בין 250 - 300 ש"ח.


מחיר ממוצע לתיקון מסך מרצד

מחיר ממוצע לתיקון מסך מרצד: 475 ₪

טווח מחיר גבוה 700 ₪

טווח מחיר נמוך 250 ₪