טכנאי מחשבים מומלץ? השאירו פרטים וחוזרים בקוויק!

מסך שחור במחשב

המחשב לא עולה ומוצג מסך שחור במחשב הנייד או הנייח שלכם? ישנם כמה סיבות לכך, בעמוד הבא נעבור על כל הסיבות והפתרונות לטיפול בתקלה שהמחשב אכן נדלק, אבל המסך שחור.

מהן הסיבות לכך שהמחשב נדלק והמסך שחור?

יש כמה מקרים וסיבות שונות למצב המתואר בו המוצג מסך שחור במחשב, למשל כאשר המחשב נדלק, אבל לא עולה מערכת ההפעלה ובמקום מוצג מסך שחור, לחלופין, המחשב לא נדלק כלל ומוצג רק מסך שחור, כמו כן - אפשרות היא שהמחשב מצפצף כמה צפצופים ורק אז מציג מסך שחור וכן הלאה, לא חסרות סיבות לכך שהמחשב שלנו נדלק ומציג מסך שחור במקום את מערכת ההפעלה. הסיבות המרכזיות לכך הן:

 • תקלה במערכת ההפעלה - סבירות גבוהה.
 • תקלה במסך המחשב - מרבית המקרים.
 • תקלה בכרטיס הזיכרון (ram) - סבירות נמוכה.
 • תקלה בלוח האם - סבירות נמוכה.
 • התנגשות אנטי וירוס - סבירות נמוכה מאוד.
 • מחשב נמצא במצב שינה - סבירות גבוהה מאוד.

מסך מחשב שחור

המחשב לא עולה מסך שחור - כל הפתרונות

אחרי שהכרתם בסיבות המרכזיות לכך שיש מסך שחור במחשב הנייד והנייח, גם כאשר הוא עולה ולא מציג את מערכת ההפעלה, הנה הפתרונות השונים:

 • מסך מחשב שחור -> המחשב נמצא במצב שינה: אולי הסבירות הגבוה ביותר שהגעתם אל המאמר הזה בגלל הסיבה הזו, על מנת "להעיר" את המחשב נסו ללחוץ Ctrl + Alt + Del או שילוב של Win + P. אפשרות נוספת שגם משחררת מצבים של מסך שחור היא הקיצורים הבאים: Windows + Ctrl + Shift + B כולם יחדיו.
   
 • מסך שחור במחשב עקב תקלה במסך המחשב: שומעים שהמחשב עובד, אבל המסך נשאר שחור, אז קודם כל אם יש לכם מסך נוסף חברו אותו ובדקו האם המסך שלכם תקול, כמו כן, ניתן לבדוק את החיבורים ואף להחליף את הכבלים בין אם זה VGA, HDMI או כבל החשמל. וכן, מיותר לצייין - אבל רצוי לבדוק שהמסך דולק (קורה, מה לעשות..).
   
 • המחשב נדלק מסך שחור בגלל מערכת ההפעלה: הדלקתם את המחשב שלכם, ראיתם בהתחלה את "עליית" המחשב ואיך שהגעתם לשלב של הווינדוס, המסך נשאר שחור ולא הציג את המחשב, אז הסיבה המרכזית לכך היא תקלה כמובן במערכת ההפעלה והפתרון האידאלי הוא לבצע שחזור למערכת או תיקון, הרחבנו מאוד על כך בעמוד מערכת הפעלה לא עולה.
   
 • המחשב לא נדלק ומצפצף -> בגלל זיכרון ראם: על כך סיבות לכך שהמחשב מצפצף כתבנו כאן, נסביר לכם בקצרה, ככל הנראה הזיכרון RAM תקול, מה שצריך לעשות הוא להוציא את זיכרון הראם (אחד מהסלוטים, לא שניהם) ולנסות להפעיל את המחשב. אם זאת התקלה, צריך לרכוש כרטיס ראם חדש, הסברנו על החלפה וכן, הרחבת זיכרון וירטואלי (ram) כאן.
   
 • המחשב לא נדלק מסך שחור -> לוח אם: כאשר המחשב לא נדלק ומוצג מסך שחור, ככל הנראה כמה רכיבים טכנים לא עובדים כלל, מה שמעיד ככל הנראה את תקלה בלוח האם. לעיתים כדאי לרכוש מחשב חדש ויש מצבים בהם כדאי לבצע החלפת לוח אם במחשב.
   
 • התנגשות אנטי וירוס -> מחשב מציג מסך שחור ועכבר: בדרך כלל או מערכת ההפעלה לא תקינה תגרום למצב שנראה עכבר על גבי מסך שחור או התנגשות של אנטי וירוס, מה שאומר שמותקנים על המחשב שלכם 2 אנטי וירוסים. כל מה שצריך לעשות לפתירת התקלה הוא להיכנס למצב בטוח, לגשת אל הגדרות, תוכנות ולבצע הסרה של אחד מהאנטי וירוסים. לחלופין, אפשר לבצע שחזור למערכת ההפעלה לפני התקנת האנטי וירוס האחרון (גם דרך מצב בטוח).

אם יש מסך שחור במחשב נייד מה עוד לבדוק?

יש כ-2 סיבות נוספות לאלו שהצגנו מעלה כאשר יש מסך שחור במחשב נייד:

 • במידה ומחשב נייד נדלק אבל מסך שחור מוצג, כדאי לבדוק האם הבעיה היא בסוללה (כן, מפתיע), לעיתים סוללה לא תקינה או סוללה לא מקורית עשוים לגרום לשיבוש בהפעלת המחשב, מה שצריך לעשות הוא לכבות את המחשב, לנתק את הסוללה, לחבר את המחשב לחשמל (ללא סוללה) ולבצע הפעלה. אם הופעל ותקין - הבעיה כמובן נמצאת בסוללה, תוכלו לקרוא מידע נוסף על החלפת סוללה למחשב הנייד באתר.
   
 • מחשב נייד לא עולה ויש מסך שחור, הבעיה עשויה להיות דווקא במסך עצמו ובמעבד הגרפי שלו, מה שאומר שייתכן ויש תקלה טכנית במסך המחשב. איך נבדוק אם הבעיה היא במסך המחשב? נחבר לו מסך מחשב חיצוני באמצעות כבל Hdmi. אם התצוגה חזרה - צריך לבצע החלפת מסך למחשב הנייד, כמובן ע"י טכנאי מחשבים.