טכנאי מחשבים מומלץ? השאירו פרטים וחוזרים בקוויק!

נקודה במסך המחשב

יש לכם נקודה במסך המחשב? נתקע פיקסל? נשרף? אנחנו כאן לסייע לכם להבין כיצד ניתן לתקן (במידה ואפשר), כמה זה יעלה לכם, האם יש אחריות ולבסוף - טריק לשחרור פיקסל תקוע במסך המחשב, בקלי קלות.

מה זה נקודה במסך המחשב?

נקודה במסך מחשב נקראת: פיקסל שהיא מתארת נקודה בודדת בתמונה דגיטלית ולמעשה הינה יחידת מידע גרפית במחשב. כאשר נשרף פיקסל במחשב נראה נקודה במסך המחשב שלנו "כבויה" ואינה פעילה. תופעה זו מעידה על פיקסלים נוספים שעשוים להישרף בהמשך.

פיקסל שרוף במסך המחשב

כמה עולה לתקן פיקסל שרוף במסך?

תיקון פיקסל שרוף במסך לא מתבצע, אין אפשרות כזו והאופציה היחידה היא החלפת מסך ישן בחדש. אם מדובר על פיקסל שרוף במסך מחשב נייד, כמובן שיש להזמין תיקון ללפטופ וטכנאי יבצע את העבודה ויחליף לכם את המסך במחשב הנייד. המחיר נע בין 500 - 700 ש"ח במקרה הטוב. ניתן לראות מחירי החלפת מסך מחשב נייד כאן.


מחיר החלפת מסך במחשב נייד

מחיר החלפת מסך במחשב נייד: 600 ₪

טווח מחיר גבוה 700 ₪

טווח מחיר נמוך 500 ₪

האם יש אחריות על נקודה במסך?

בין יצרן ליצרן ואף ליבואן קיימים פערים בגין האחריות המקובלת בעבור פיקסל שרוף במסך המחשב. כאשר מרבית היבואנים ב-3 החודשים הראשונים יספקו אחריות מלאה גם בגין שריפה של פיקסל בודד. ואילו אחרים יספקו אחריות רק לאחר שריפה של 3 עד 10 פיקסלים, עם אחריות של שנה. אז התשובה היא כן, לרוב יש אחריות אבל - היא משתנה.
 

משך תקופת האחריות הממוצעות:
שנה אחריות 7.5 חודשי אחריות 3 חודשי אחריות
גרף תקופת אחריות
⚠️ בעלי המקצוע אינם מחויבים לספק תקופת אחריות כלשהי, והיא ניתנת לשיקולם הבלעדי.

איך לתקן פיקסל שנתקע במסך?

נתקע פיקסל במסך המחשב? יש דרך לתקן זאת! אם לא מדובר על פיקסל שרוף במסך, אלא על נקודה שנתקע במסך המחשב. באמצעות האתר הבא תוכלו לגרור את האלמנט אל כיוון הפיקסל התקוע וזה ידאג לשחרר אותו. נסו בעצמכם, זה עובד.
 

>> לחצו לתיקון פיקסל תקוע במסך

כך תבדקו איזה פיקסל "מת" במסך שלכם

אז מעבר לאפשרות של שחרור פיקסל תקוע במסך, צריך לבדוק האם הוא פיקסל שרוף "מת" או תקוע שניתן לתקן. הפעילו את הסרטון הבא במסך מלא ותוכלו לראות היכן נמצא הפיקסל השרוף במסך.