טכנאי מחשבים מומלץ? השאירו פרטים וחוזרים בקוויק!

נשפך מים או קפה על המחשב

נשפך מים על המקלדת של המחשב הנייח? נשפכו מים על המחשב הנייד והוא לא נדלק? נשפך קפה על המחשב? בלי פאניקה! גלו בדיוק מה לעשות כאשר המקרה קורה שלב אחר שלב.
 

⚠️ אזהרה - המידע המופיע בדף הנו לצורך ידע בלבד ואינו הכוונה מקצועית, אנו לא לוקחים אחריות בגין כל נזק אשר ייגרם למחשב עקב שימוש במדריכים ומידע המופיע בפורטל מחשב בקוויק.

 

אז מה עושים אם נשפך מים על המחשב?

לא נעים כאשר נוזלים נשפכים על המחשב, ישר נכנסים ללחץ וחוששים שהנורא מכל עשוי להתרחש והמחשב לא יעבוד לנו. אז בואו תחילה נפרק את הנושא ל-2 חלקים, הראשון הוא איך נתנהג כאשר נשפכים מים על המחשב הנייח והשני הוא כיצד לנהוג כאשר נשפך מים על המחשב הנייד. למרות שיש פעולות שניתן לבצע ברגעים הראשונים, עדיין התקלה מוגדרת ככזו שכדאי להזמין טכנאי מחשבים באופן מהיר ודחוף. טיפול בתקלה בדחיפות עשוי להציל את המחשב שלכם.
 

דחיפות לטיפול בתקלה:

דחיפות גבוהה מדד דחיפות 3 דחיפות נמוכה

נשפכו מים על המחשב הנייח

לא נורא אם נשפכו מים על המקלדת של המחשב הנייח, בסה"כ מדובר על מקלדת שהעלות שלה נעה בין 50 ל-100 שקלים. כמובן שאם נשפכו מים על המחשב עצמו (המארז). יש לנתק את המחשב מהחשמל, לפתוח בעדינות ולראות אם הרכיבים בפנים נרטבו. במידה וכן - יש להזמין טכנאי מחשבים לייבוש ובדיקת תקינות ולא להדליק את המחשב עד להגעתו.
 

מים נשפכו על המחשב

נשפך מים על המקלדת של המחשב הנייד

כאן הסיפור מורכב יותר, אם נשפכו לכם מים על המחשב הנייד, כדאי לפעול בדרך הבאה:

 1. ראשית, כבו את המחשב באופן מיידי, נתקו אותו מהחשמל (במידה ומחובר) ופרקו את הסוללה.
   
 2. כעת הפכו את המחשב הנייד בזווית שהמים יצאו החוצה (השאירו אותו ככה).
   
 3. להתחיל בתהליך ייבוש, אפשר להכניס אותו לאזור חם (לא מידי) למשל על מזגן במצב ייבוש בחדר סגור או אפילו להשתמש בפן (לא על החום הכי גבוה שלא נגרום נזק).
   
 4. אנחנו ממליצים באותו היום לאחר ניקוז המים לשלוח את המחשב למעבדה או להזמין טכנאי מחשבים לביתכם, לבצע אומדן נזקים או לפחות לבצע ניקוי למחשב מבפנים.
   
 5. אם לא בחרתם ללכת למעבדה או טכנאי מחשבים, מומלץ להמתין יום - יומיים ורק אז לנסות להפעיל את המחשב מחדש.
   

נשפך קפה על המחשב הנייד

נשפך מים על המחשב והוא לא נדלק?

בין אם נשפכו מים או נשפך קפה על המחשב והגעתם למצב כזה, יש סיכוי שהפגיעה של הנוזלים הגיע ללוח האם ובמצבים כאלו ניתן או לבצע החלפת לוח אם או שצריך לרכוש מחשב חדש. אם הנזק הוא רק ברמת החשמל, ייתכן ותצטרכו לבצע ניקוי למחשב, להחליף ספק כוח או סוללה ואפילו רק החלפת שקע טעינה שעשוי להינזק גם הוא בגלל המים. ללא ספק יש המון תקלות שיכולות להיגרם בגלל קורוזיה ובמקרים כמו זה, אנו ממליצים להזמין טכנאי מחשבים, תוכלו לקרוא בהרחבה על ניקוי קורוזיה מהמחשב כאן.

כמה עולה לתקן מחשב שנשפך עליו מים?

התיקון הנדרש הוא החלפת של לוח האם. מחיר התיקון נע בין 400 - 650 ש"ח והמחיר לא כולל את לוח האם החדש , אבל כן - כולל את הגעת של טכנאי המחשבים אליכם הביתה.

 

מחיר תיקון מחשב שנשפך עליו מים בממוצע

מחיר תיקון מחשב שנשפך עליו מים בממוצע: 525 ₪

טווח מחיר גבוה 650 ₪

טווח מחיר נמוך 400 ₪