טכנאי מחשבים מומלץ? השאירו פרטים וחוזרים בקוויק!

איך לעשות ריסטרט למחשב

בעמוד זה נסביר איך לעשות ריסטרט למחשב שלכם, מה יש לבצע לפני הליך זה, מדוע זה חשוב ומה ההבדלים בין ביצוע ריסטרט ידני או ריסטרט וירטואלי למחשב שלכם. קראו וגלו.

מדריך איך לעשות ריסטרט למחשב

בסעיף זה נסביר שלב אחר שלב איך לבצע ריסטרט למחשב בעל מערכת הפעלה ווינדוס 10 (חשוב לציין כי הליך הריסטרט דומה מאוד בכל מערכות ווינדוס):

 1. יש ללחוץ על סימן האייקון של ווינדואוס מצד ימין או שמאל בסרגל הכלים התחתון של המחשב שלכם (במערכת מבוססת עברית - האייקון יופיע מצד ימין ובמערכת בלועזית יופיע מצד שמאל).

  כפתור התחל ווינדוס
   
 2. יש ללחוץ על כפתור ההפעלה שנראה כעיגול עם צ'ופצ'יק כלפי מעלה.

  כפתור הפעלה
   
 3. יש לבחור באופציית "הפעלה מחדש" או Reset ומרגע זה המחשב יחל בהליך כיבוי והפעלה מחדש.

  כפתור הפעלה מחדש

מה צריך לעשות לפני שמבצעים ריסטרט למחשב?

לפני שהנכם מחליטים ליישם איך לעשות ריסטרט למחשב שלכם בצורה בטוחה ומהירה, עליכם לבצע מספר דברים:

 • שמירת מסמכים - במידה ואתם עובדים על קובץ כזה או אחר במחשב, עליכם לבצע שמירה שלו לפני שתבצעו ריסטרט למחשב שלכם וזאת ע"מ למנוע ממחיקה של תכולת הקובץ שעמלתם עליו.
   
 • יציאה מדפי מחשב - במידה ויש לכם מחשב יחסית איטי, מומלץ שתצאו מדפים הפתוחים במחשב כדי לקצר למחשב שלכם את ההליך של סגירת הדפים הללו בעצמו בעת שהוא מבצע ריסטרט, במידה ותבצעו ריסטרט בזמן שהדפי האינטרנט פתוחים ברקע, זה יאריך את פעולת הריסטרט למחשב שלכם.
   
פעולות לבצע לפני ריסטרט למחשב מדוע יש בזה צורך? מה יקרה אם לא תעשו זאת?
שמירת מסמכים כדי לאבטח את התכולה שהעליתם או כתבתם במחשב המסמכים הנ"ל יימחקו
יציאה מדפי מחשב לקצר את הליך הריסטרט למחשב שלכם יעכב את הליך הריסטרט למחשב שלכם

איך לעשות ריסטרט למחשב - באופן ידני או וירטואלי?

כאשר הנכם מעוניינים לדעת איך לעשות ריסטרט למחשב שלכם, חשוב שתדעו כי קיימות שתי אופציות לכך:

 • איתחול מחשב באופן ידני - פעולה זו נעשית ע"י לחיצה על כפתור פיזי המצוי בקופסת המחשב היושבת על הרצפה, היתרון בפעולה הידנית היא המהירות שלה בהשוואה לביצוע ריסטרט באופן וירטואלי.

  החיסרון בפעולה זו היא שהיא יכולה לגרום לקצר בדיסק הקשיח, שנעצר בעת אחת בכפייה וללא הודעה מראש, כמו שהוא מקבל בעת ריסטרט וירטואלי.
   
 • איתחול מחשב וירטואלי - פעולה זו נעשית ע"י לחיצה על כפתור ריסטרט המצוי בתחתית סרגל הכלים בצורה וירטואלית. היתרון בהליך ריסטרט וירטואלי הוא שהוא אינו שוחק את חלקי המחשב הפנימיים כמו שתיארנו שקורה בריסטרט ידני. החיסרון באיתחול וירטואלי הוא שזה עשוי לקחת כמה דקות וזאת בהתאם ליכולותיו של המחשב.

  אנו במחשב בקוויק נמליץ לבצע איתחול וירטואלי למחשב שלכם וזאת למרות שפעולה זו יכולה לקחת מעט יותר זמן אך במיצטבר - היא תמנע שחיקה מהירה של חלקי המחשב שלכם.
   
  איך לעשות ריסטרט למחשב כיצד מתבצעת הפעולה? יתרון חיסרון
  באופן ידני  לחיצה ארוכה על כפתור המצוי בגוף קופסת המחשב פעולה הנחשבת לפשוטה ומהירה שוחקת את רכיבי המחשב 
  באופן וירטואלי  לחיצה על שלבים בתפריט הבית הוירטואלי של המחשב פעולה הנחשבת לבטוחה ומבוקרת עבור המחשב  עשויה לקחת בין דקה עד מספר דקות