טכנאי מחשבים מומלץ? השאירו פרטים וחוזרים בקוויק!

איך בודקים כמה זיכרון ram יש במחשב?

אז איך יודעים כמה ram יש לי במחשב? במדריך הבא תגלו איך עושים בדיקת זיכרון במחשב (מסוג RAM), איך בוחרים זיכרון ראם, איזה סוג מתאים וגם - האם אפשר להפעיל את המחשב ללא זיכרון RAM, כל המידע ממש כאן.

תחילה, למה משמש ram?

ובכן, תפקידו של זיכרון ה-RAM (אשר נקרא גם זיכרון וירטואלי) - הוא הפעלה של תוכנות באופן "זמני", למעשה הוא שומר את הזיכרון של הפעולות שלנו במחשב ואת הפקודות שאנו מבצעים. כמו כן, ככל שהזיכרון גדול יותר, כך ניתן לעשות יותר פעולות במקביל או לחלופין פעולות גדולות ומורכבות יותר. כמו הפעלה של משחקים, תוכנות רנדור או אפילו שימוש במחשב במספר תוכנות במקביל. מהירות כרטיס הראם וגודל כרטיס הראם הם אלו אשר יכולים לספק לנו ביצועים טובים יותר במחשב (כמובן, לא הכל תלוי בהם, יש גם מעבד, זיכרון קשיח ורכיבים נוספים).

בדיקת זיכרון ראם במחשב, כך תעשו זאת:

טוב, וודאי שאלתם - כמה זיכרון יש לי במחשב? אז את בדיקת זיכרון הראם הזו ביצענו בווינדוס 10, אבל ניתן להגיע אל הנתונים הנ"ל דרך כל מערכות ההפעלה של ווינדוס השונות, גלו איך בודקים כמה זיכרון יש במחשב שלב אחר שלב:

 1. פתחו את מנהל המשימות: צירוף המקשים -> Ctrl + Alt + Del יעלה את "מסך הנעילה" - שם לחצו על "מנהל המשימות".
   
 2. עברו אל הלשונית המתאימה: כעת לחצו על הלשונית "ביצועים".
   
 3. בחרו בפרמטר המתאים: כעת, בחרו בריבוע עליו רשום "זיכרון" - שם תוכלו לראות כמה זיכרון ראם המחשב משתמש בזה הרגע ומתוך כמה (מה שאומר, כמה זיכרון ראם יש לכם במחשב).
   
כמה זיכרון וירטואלי - ראם יש במחשב
בתמונה: בדיקת זיכרון ראם בווינדוס 10

איך לבחור זיכרון ראם?

רוצים להוסיף ולבצע הרחבת זיכרון ראם למחשב הנייד או הנייח? - ובכן, בחירת גודל זיכרון הראם וסוג הזיכרון מתבצע על פי סוג המחשב שלכם ועל פי השימוש שלכם במחשב, הנה המידע שצריך לעניין אותכם:

 • שימוש קל במחשב: אם אתם משתמשים בתוכנות ובגלישה בסיסית במחשב, יספיק לכם שימוש בזיכרון ראם של 4GB לערך, סטנדרטי לחלוטין.
   
 • שימוש בינוני במחשב: קצת משחקים, קצת תוכנות במקביל? קחו זיכורן RAM של 8GB, זה צריך להספיק לכם.
   
 • שימוש גבוה במחשב: תוכנות רנדור? משחקים כבדים? עבודה עם תוכנות גרפיות שונות? המינימום הוא כ-16GB ואפשר גם להשתדרג ולהגיע ל-32GB.
   
 • סוג זיכרון הראם המתאים למחשב: דבר נוסף שצריך לדעת הוא שסוג הזיכרון הוא חשוב - החל מהחברה והדגם של הכרטיס (אם זה כרטיס נוסף לכרטיס קיים) רצוי באותו דגם וחברה. אם זה 2 כרטיסים חדשים - אז לרכוש זהים. בנוסף, צריך לדעת האם מדובר על DDR 3 או DDR4 - נקרא לזה ה"טכנולוגיה" של הכרטיס. איך בודקים איזה סוג יש לכם? המשיכו לפסקה הבאה.

איך בודקים סוג זיכרון במחשב

כפי שהבנתם, על מנת לבחור איזה זיכרון ראם להוסיף למחשב שלכם, אתם צריכים לדעת איזה סוג הוא לרבות, סוג ה-DDR, איך תגלו איזה?

 • בשיטה של בדיקת זיכרון ראם הקודמת:  אם תסתכלו על התמונה מעלה, תוכלו לראות חץ ולידו את המספר 8GB, לידו כתוב "Unknown" למעשה שם אמור להית כתוב סוג ה-DDR ואצלי בווינדוס לא מצליח לזהות אם מדובר על DDR3 או 4. אם אצלכם זה כן מזהה - נהדר, אם לא - המשיכו לקרוא.
   
 • באמצעות תוכנה הנקראת CPU-Z: אז זאת למעשה האפשרות השניה, אם הווינדוס לא מזהה איזה סוג DDR יש לכם במחשב, תוכלו להוריד את התוכנה הזו ושם לעבור אל לשונית "SPD" בשורה העליונה ביותר יהיה כתוב לכם איזה סוג DDR יש לכם במחשב.

להורדת תוכנת CPU-Z לחצו כאן

 • אין לפורטל מחשב בקוויק כל קשר אל התוכנה והשימוש בה הוא באחריות המשתמש.

האם מחשב יכול לעבוד ללא ram?

אין אפשרות למחשב לעבוד ללא זיכרון וירטואלי, אז התשובה היא לא, המחשב אפילו לא יעלה ללא זיכרון RAM הוא פשוט יתחיל לצפצף ללא הפסקה (אם יש לכם צפצוף ללא הפסקה במחשב, זה רמז לתקלה בזיכרון הראם).