טכנאי מחשבים מומלץ? השאירו פרטים וחוזרים בקוויק!

ביטול נעילת מקלדת במחשב נייד

במידה וננעלה לכם המקלדת במחשב הנייד ישנם כמה פתרונות מהירים ופשוטים לכך, עקבו אחרי המדריך שלנו לפתרון הבעיה ובתוך כמה דקות בלבד תוכלו לפתור את התקלה.

פתרון ראשון לביטול נעילת מקשים במקלדת

ישר ולעניין, זהו פתרון אוניברסלי לכלל מערכות ההפעלה של ווינדוס, 7,8,10 ו-11. מה שצריך לעשות הוא להפעיל את המקלדת בתוך המחשב וללחוץ על כפתור 1 בלבד, כך תעשו זאת:

  1. גשו אל הגדרות (דרך תפריט התחל).
  2. בחרו בתוך הגדרת ב"נוחות גישה"
  3. הפעילו את "השתמש במכשיר שלך ללא מקלדת פיזית"
  4. כעת תלחצו על ScrLk או slk.
cancel keyboard lock
בתמונה: הכפתור שמבטל את נעילת המקלדת במחשב

פתרון נוסף לנעילת מקלדת במחשב נייד

במחשבים ניידים ישנם כפתור "F" עם סימן של מנעול לצידם. הפעלת הכפתור גורמת לנעילת המקלדת במחשב הנייד. על מנת לבטל צריך ללחוץ על כפתור ה-F שליצדו יש מנעול. לעיתים צריך לשלב בין כפתור fn + lock ז"א ללחוץ על הכפתור עם המנעול ועל הכפתור fn שנמצא לצד כפתור ב-CTRL.

פתרון שלישי לביטול נעילת מקלדת במחשב נייד

אם חשבתם איך בכלל הגעתם למצב בו ננעלה לכם המקלדת במחשב הנייד, תופתעו לגלות שזו גם הדרך לשחרר את המחשב מנעילת המקלדת. איך זה קורה? יש 2 אפשרויות נפוצות:

  • לחיצה ארוכה על כפתור ה-Shift - אם תלחצו בטעות במשך 8 שניות על הכפתור, תפעילו מצב של "מקשים דביקים" במקלדת. דבר אשר יגרום לה לא לעבוד בצורה מלאה ולעיתים בכלל לא. אז - לחצו שוב פעם במשך 8 שניות על כפתור ה-Shift ובדקו האם הבעיה הסתדרה.
     
  • לחיצה על כפתור Scroll Lock - הוא נמצא ליד כפתור ה-Print Screen שקצת מפורסם יותר ממנו. לחיצה ארוכה עליו נועלת על המקלדת ולרוב - לחיצה עליו גם משחררת את המקלדת מנעילה.

אז כפי שהבנתם, נעילת מקלדת קורת לרוב בגלל לחיצה טועה על המקלדת. אבל, לעיתים זה בכלל בגלל תקלה טכנית של מקלדת תקולה. אם אתם צריכים תיקון מקלדת למחשב הנייד ראו מידע כאן.

מה זה מקש Scroll lock

לבטח שאלתם את עצמכם, למה בכלל צריך כפתור כזה מיותר. אז מדובר על מקש שכיום פחות נפוץ במקלדות מודריות והוא נעלם  אט אט מהעולם. בגלל אי שימוש בו. המטרה היא לנעול את המקלדת או סמן העכבר ולאפשר שליטה רק באחד מהם, כל מערכת הפעלה זה יגיב בצורה שורה. היום - פחות תראו אותו עובד בצורה תקינה והוא גורם רק לצרות.


>> לא הסתדרתם עד כה?