טכנאי מחשבים מומלץ? השאירו פרטים וחוזרים בקוויק!

האם להשאיר מחשב נייד מחובר לחשמל?

מתחת נסביר האם כדאי להשאיר מחשב נייד מחובר לחשמל, נציג דעות של טכנאי מחשבים שונים וגם דגשים חשובים בנושא.

האם להשאיר מחשב נייד מחובר לחשמל?

לא פעם אנשים תוהים האם להשאיר מחשב נייד מחובר לחשמל או לנתקו? התשובה לכך היא די חלוקה. וזאת מפני שזה תלוי בכמה משתנים, הכוללים את טמפרטורת המחשב הנוכחית ונפח השימוש בו.

 

האם להשאיר מחשב נייד מחובר לחשמל?

דעות של טכנאי מחשבים

בכל הקשור להאם להשאיר מחשב נייד מחובר לחשמל או לא, ניתן למצוא טכנאי מחשבים שחלקם חושבים כך וחלקם חושבים אחרת. מתחת נציג את הדעות הנפוצות:

 • להשאיר מחשב נייד מחובר לחשמל כל עוד הוא בשימוש - ישנם טכנאים הטוענים שמומלץ להשאיר מחשב נייד מחובר לחשמל כל עוד אנו עושים בו שימוש והסיבה לכך היא כי כך הוא הדבר שומר על מאזן טעינהרציף, ללא שינויי פריקה של הסוללה, דבר שלטווח הארוך יכול לפגוע בסוללת הלפטופ שלכם.
   
 • להשאיר את המחשב להיטען עד 100% ולנתק - יש מי שימליצו לנתק את המחשב מכבל הטעינה כאשר היא בעומה מקסימאלית. זאת מפני שלא פעם קרה שהסוללה בלפטופ היתה נהרסת בגלל התחממות יתר שנבעה מחיבור ממושך של המחשב לחשמל. עם זאת, כיום מחשבים ניידים חדשים מיוצרים עם מערכת מובנת שמשהה את צריכת החשמל באופן אוטומטי כשהסוללה מתמלאת ל - 100% וממשיכה לשטעות לאחר הפחתה של הסוללה.
   
 • לחבר את המחשב הנייד לטעינה רק כהסוללה ריקה - יש טכנאי מחשבים שגם ימליצו לטעון את המחשב רק כאשר המערכת מתריעה על היחלשות הסוללה ואז לטעון עד 100% אך ביניינו? הדבר לא הכי מומלץ היות וזה שווה ערך לאדם שגווע ברעב ומקבל פתאום ארוחה גדולה שמפוצצת אותו ואז חוזר חלילה.
   
 • מחשב נייד בשימוש נמוך - למי שמשתמש במחשב הנייד שלו לעתים רחוקות, ההמלצה היא לטעון כל פעם את סוללת המחשב עד לכ - 50% לפחות ואז לכבות את המחשב ולאחסן אותו.

מה חשוב לדעת מחשב נייד שמחובר לחשמל?

 • סוג הסוללה - בעבר סוללות של מחשבים ניידים היו נשחקות במהירות גבוהה יותר כתוצר של חיבור רציף למטען אבל כיום במחשבים ניידים מודרניים קיימות סוללות ליתיום הנחשבות מתקדמות יותר, שיודעות למנוע טעינת יתר בעת שאחוז הטעינה עומד על 100.
   
 • מדד ההרס - במידה והבחנתם בבליטה במקלדת של הלפטופ, יכול להיות שהדבר קורה כתוצר של סוללה שהתנפחה. במקרה כזה, הנזק כבר נעשה ושום פעולה שקשורה בטעינה לא תסייע בפתרון המצב למעט החלפת סוללה במחשב.
   
 • חימום - אם אתם חוששים לטעון את הלפטופ בגלל שהוא ממהר להתחמם, נמליץ לרכוש משטח קירור שידאג לאזן את הטמפרטורה של המכשיר בזמן שהוא נטען.
   
 • בדיקת סוללה למחשב נייד - אם הסוללה במחשב שלכם מראה סימנים חשודים, כמו התרוקנות מהירה, זמני טעינה ממושכים וכדומה - דעו כי טכנאי מחשבים יוכל להגיע לבדוק את הסוללה של המחשב ולוודא אם אכן זוהתה תקלה.