טכנאי מחשבים מומלץ? השאירו פרטים וחוזרים בקוויק!

חיבור מחשב לטלויזיה

רוצים לחבר את המחשב למסך הטלוויזיה שלכם אך לא יודעים כיצד? כאן תוכלו לקרוא על סוגי החיבורים מהמחשב לטלוויזיה, ואף מדריך קצר המסביר איך מחברים מחשב נייד לטלוויזיה בעצמכם. קראו בגלו.

חיבור מחשב נייד לטלוויזיה חכמה - לפי סוג הטלוויזיה

חיבור מחשב לטלוויזיה חכמה יכול להיעשות בשני אופנים : באמצעות כבל HDMI או באמצעות חיבור אלחוטי לרשת ה - WIFI. הליך החיבור לרשת אלחוטית לרוב תצריך מכם חיבור של הן הטלוויזיה והן המחשב לאותה רשת ה - WIFI והליך חיבור הנשלט דרך המחשב ומקרין למסך הטלוויזיה, במקרים מסויימים קיים גם הצורך להוריד אפליקציה במחשב או בטלוויזיה כדי לאפשר פעולת שיתוף מסך זו. במקרים מסויימים - שיטת החיבור האלחוטית עשוייה לעבוד גם בעבור טבלטים.

תוכלו לקרוא בפירוט על הליכי חיבור מחשב לטלוויזיה חכמה של LG וחיבור מחשב לטלוויזיה חכמה של SAMSUNG מתחת. אם זה לא יעבוד לכם כדאי לבדוק למה המחשב לא מתחבר לאינטרנט

חיבור מחשב לטלוויזיה חכמה LG 

​יש לחבר הן את המחשב והן את מסך הטלוויזיה החכם של LG כך ששני המכשירים יופעלו על אותה רשת ה - WIFI. יש ללחוץ לחיצה ימנית בעכבר על משטח העבודה, יש לבחור "אפשרויות תצוגה", דף הגדרות התצוגה ייפתח, בשלב הבא המחשב יתחיל לחפש צגים אלחוטיים, יש ללחוץ על הצג המתאים לטלוויזיית ה - LG שלך(בד"כ יכלול הצג את הצירוף LG), לאחר הלחיצה - LG SMART TV ישאל אם בירצונך לבצע חיבור לטלוויזיה - יש ללחץ על כן והחיבור יחל. 
 

חיבור הלפטופ לטלוויזיה

חיבור מחשב לטלוויזייה חכמה של סמסונג 

הליך חיבור מחשב לטלוויזיה חכמה של SAMSUNG מצריך אתכם להוריד אפליקציה למחשב הנקראת Samsung Smart View ולאחר מכן עליכם לחבר את המחשב ואת טלוויזיית הסמסונג לאותה רשת ה -WIFI. ע"מ להתחבר לרשת ה - WIFI דרך הטלוויזיה לכו לתפריט, ליחצו על רשתות, ולאחר מכן על סטטוס רשתות.

דרך המחשב היכנסו לאפליקצייה שהורדתם, וליחצו "Connect to TV", בשלב זה האפליקציה תבקש מכם קוד מוצפן, שאותו עליכם להעתיק ממסך הטלוויזיה שלכם (הוא יופיע אוטומטית על מסך הטלוויזיה).

חיבור מחשב לטלוויזיה ע"י כבל HDMI 

במידה וברשותכם מחשב נייח עם מערכת WINDOWS ישנה יותר או במידה והחיבור לטלוויזיה לא צלח דרך אופציית החיבור האלחוטית - עליכם להצטייד בכבל מסוג HDMI בעל שני פינים. את אחד מהפינים יש לחבר אל החריץ הייעודי במחשב שלכם ואת הפין הנותר - יש לחבר לחריץ המתאים בטלויזיה שלכם ואם אכן מדובר בכבל תקין - החיבור ייעשה באופן מיידי וישתף הן את מסך המחשב והן את מערכת הסאונד.


חיבור המחשב לטלוויזיה

חיבור המחשב לטלוויזיה - לפי סוג החיבור 

כאשר אנו מדברים על חיבור המחשב לטלוויזיה, הכוונה היא למספר אפשרויות חיבור, עליהן נדון מתחת:

  • חיבור מחשב לטלוויזיה ע"י חיבור VGN - חיבור פיזי מסוג זה נחשב לותיק והבסיסי ביותר, מתאים למסכי טלוויזיות מסוג LED ו- LCD. חיבור זה יאפשר שיתוף של מסך המחשב שלכם אל מסך הטלוויזיה שלכם, אך ללא שיתוף של הסאונד עצמו.
     
  • חיבור המחשב לטלוויזיה ע"י HDMI - כבל חדיש יותר המאפשר חיבור מחשב לטלוויזיה חכמה או כזאת הנחשבת בדור הישן יותר של מסכי טלוויזיה שטוחים. חיבור זה נחשב לקל מאוד והוא מאפשר שיתוף הן של מסך המחשב והן של הסאונד שלו, בשונה משיטת החיבור הישנה יותר (VGN).
     
  • חיבור מחשב לטלוויזיה ללא כבל - כאן מדובר על שיתוף מסך המחשב אל הטלוויזיה המתבצע ע"י חיבור לWIFI, אופציה זו ניתנת ליישום בטלוויזיות חכמות בלבד. ההליך עצמו מתבצע ע"י הפעלת הן הטלוויזיה החכמה והן המחשב על אותה כתובת הWIFI.
     
חיבור המחשב לטלוויזיה - לפי סוג החיבור כיצד מתבצע החיבור?
חיבור כבל VGN  כבל פיזי 
חיבור כבל HDMI כבל פיזי
שיתוף רשת ה - WIFI  באופן אלחוטי דרך ושיתוף של אותה רשת WIFI

באילו מקרים נרצה לבצע חיבור לטלוויזיה חכמה?

הליך חיבור מחשב לטלוויזיה חכמה או כזאת הנחשבת לפחות נובעת כתוצאה ממספר דברים, כגון: הגדלת גודלו של מסך המחשב לצורך ראייה מיטבית וברורה יותר, ע"מ להציג עבודה או סרט עבור כמות גדולה של אנשים (פעולה החוסכת לנו את עלות ההתקנה ושימוש במקרן), או כאשר קיימת בעיה עם מערכת השמע של המחשב - חיבורו לטלוויזיות חכמות יכול לפתור את בעיית השמע בו, דרך כך שמערכת השמע מועברת באופן אוטומטי למערכת השמע של הטלוויזיה עצמה (וזאת בהנחה שמערכת השמע בטלוויזיה שלכם תקינה כי אחרת זה באמת לא יעזור.