טכנאי מחשבים מומלץ? השאירו פרטים וחוזרים בקוויק!

מה זה מצב שינה במחשב?

מה ההבדל בין מצב שינה במחשב ובין כיבוי? איך מפעילים את מצב השינה, כיצד יוצאים ממנו, כיצד מגדירים אותו ומה זה בכלל, כל המידע על מצב שינה במחשב - נמצא כאן.

מה זה מצב שינה במחשב?

מצב שינה במחשב הוא השארת המחשב דלוק, בשימוש מינימלי של סוללה או צריכת חשמל. כאשר המחשב מפעיל רק רכיבים חיוניים לצורך שמירת הנתונים שלך. ברגע ש"תעיר" את המחשב, הוא יחזור לעבוד מאותו מקום בו הפסקת. במצב שינה מסך המחשב נכבה גם כן.
 

לחצן שינה על גבי המקלדת

איך להפעיל מצב שינה במחשב?

הפעלת מצב שינה במחשב היא פשוטה מאוד, ישנם מקלדות עם קיצור מובנה כבר ובעת לחיצה על הכפתור (שיש עליו ציור של ירח) המחשב ייכנס למצב שינה באופן מיידי. אם אין לכם קיצור מובנה - יש עוד 2 דרכים פשוטות.

 • הפעלת מצב שינה עם קיצור מקלדת: כל מה שעליכם לעשות הוא ללחוץ על צירוף המקשים: X + Windows  - ייפתח לכם תפריט, שם תבחרו "כבה או צא" - לאחר מכן, תופיע לכם האפשרות "מצב שינה".
   
 • הפעלת מצב שינה דרך תפריט ווינדוס: לוחצים על סימן הווינדוס במחשב, מקליקים על כפתור הכיבוי בווינדוס ושם לוחצים על "מצב שינה".
   

הפעלת מצב שינה במחשב

איך מגדירים מצב שינה במחשב?

על מנת להגדיר בדיוק כיצד המחשב יתנהג במצב שינה, צריך להיכנס אל הגדרות המחשב. אז בואו נתחיל, זה ממש פשוט:

 1. פותחים את תפריט הווינדוס ולוחצים על "הגדרת".
   
 2. כעת בוחרים בתפריט שנפתח לנו את "מערכת".
   
 3. עכשיו נלחץ על צריכת חשמל ומצב שינה.
   
 4. כעת, אפשר לראות את כל הגדרות מצב השינה שיש לנו במחשב ולקבוע בתוך כמה זמן מבלי לגעת במחשב - הוא יכבה לבד ומה בדיוק יכבה (המסך, המחשב עצמו וכו').
   

הגדרת מצב שינה במחשב

איך עושים ביטול מצב שינה שמופעל לבד?

בפסקה הקודמת הסברנו על הגדרת מצב שינה, זה בדיוק באותו מקום, איפה שמגדירים את מצב השינה במחשב! שם גם אפשר לעשות ביטול למצב השינה שמופעל לבד, זה נמצא בהגדרות, פשוט לוחצים על האפשרות של "שינה" ויפתח לכם זמנים - כנראה שמגודרות שם כמה דקות עד שהוא נכנס למצב השינה, אתם צריכים פשוט לבחור באופציה "אף פעם".
 

אף פעם אל תכנס למצב שינה

איך מוציאים מחשב ממצב שינה?

ישנם כמה דרכים להעיר את המחשב שלכם, על מנת להוציא אותו ממצב שינה תצטרכו לעשות את אחד מהדברים הבאים:

 • להקיש על המקלדת עכבר: במחשב בו הגדרתם במצב חסכון בחשמל או במחשב בו זה הוגדר כברירת מחדל - מקלדת ועכבר יכולים להעיר את המחשב. צריך להקיש פשוט על מקש כלשהו והמחשב יתעורר לבד.
   
 • ללחוץ על כפתור ההפעלה: כאשר לא מוגדרת הפעלה באמצעות מקלדת (קורה לפעמים), על מה שעליכם לעשות הוא ללחוץ פעם אחת על כפתור ההדלקה הפיזי במחשב והוא יתעורר ויתחיל לעבוד.

מה עושים כאשר מחשב לא נדלק אחרי מצב שינה

יכולות להוית כמה סיבות לכך שהמחשב לא נדלק ממצב שינה, ראשית כדאי לבדוק האם יש התקן שמחובר אליו באמצעות בלוטוס, אם זה המקלדת והעכבר - לרוב הם לא יצליחו להעיר את המחשב, לכן כפתור ההפעלה צריך להפעיל אותו. בנוסף, ישנם מצבים בהם הבעיה היא של מערכת ההפעלה. תוכלו לקרוא כאן מה ווינדוס פרסמו על הנושא. כמו כן, יש לנו עזרים נוספים המסבירים למה מחשב לא נדלק לאחר מצב שינה ובכלל.

מה ההבדל בין מצב שינה לכיבוי המחשב?

ישנו הבדל מהותי בין כיבוי מחשב לחלוטין ובין מצב שינה במחשב. כיבוי מחשב - המערכת נכבת לחלוטין וזרם החשמל מופסק. כעת המחשב שומר על דבר אחד בלבד - תאריך ושעה והוא עושה זאת באמצעות סוללה קטנה שנמצאת בתוכו. במצב שינה המערכת מכבה את כלל המערכות שאינן נחוצות וצורכות חשמל. זה כולל ניתוק מהאינטרנט, כיבוי מסך וחלקים נוספים. הוא שומר רק על הנתונים הקיימים ובעל צריכת חשמל נמוכה (לא מתאמץ כלל). כך שבמצב שתצטרכו להפעיל אותו שוב - הוא יחזור במהירות לעבוד.