טכנאי מחשבים מומלץ? השאירו פרטים וחוזרים בקוויק!

פירמוט למחשב

המדריך לפירמוט המחשב, איך עושים פירמוט למחשב לבד? כמה זה עולה אם מזמינים טכנאי מחשבים? ומה זה בכלל? כל המידע אודות פירמוט מחשב נמצא ממש כאן.

מה זה פירמוט מחשב?

שמעתם את המונח הזה בטוח, אבל אף פעם לא הבנתם מה זה פירמוט מחשב? למעשה היא פעולת "איפוס" מלא למחשב, במרבית המקרים שנבצע פירמוט נמחק את כלל המידע שנמצא על המחשב, כולל מערכת ההפעלה ונתקין אותה מחדש. ניתן לבצע פירמוט למחשב לבד, אבל מי שאינו יודע כיצד - מומלץ להיעזר בטכנאי מחשבים. 

פירמוט מחשב

רגע לפני המדריך, כמה עולה פירמוט מחשב?

חשוב לנו לציין כי בעזרת מחשב בקוויק אפשר להזמין שירות מסוג זה. מחיר פירמוט מחשב נע בין 350 - 400 ש"ח. כאשר טכנאי מחשבים מגיע לביתך, מבצע את פעולת הפרמוט והתקנת ווינדוס חדש (המחיר אינו כולל את עלות מערכת ההפעלה, אם יש לכם דיסק מעולה, אם לא צריך לרכוש רישיון בתקוף). בנוגע לשאלה "כמה עולה לפרמט מחשב נייד" אכן - אותו המחיר כמו מחשב נייח.

איך עושים פירמוט למחשב - המדריך המלא

 ⚠️ אזהרה: טרם תתחילו את בפירמוט המחשב, חשוב לדעת שזהו תהליך שאינו הפיך ועלול לגרום לאיבוד מלא של המידע. לכן - מומלץ לבצע גיבוי מלא של המידע החשוב לפני. כמו כן, אנו לא לוקחים אחריות על כל נזק שייגרם לכם עקב שימוש במדריך זה.

 

שלב ראשון - הגדרת האתחול / פירמוט

 

אז איך לפרמט את המחשב? על מנת להיכנס למצ האתחול, צריך להפעיל את המחשב מחדש ועוד בתחילת העלייה ללחוץ על F11 F12 ולהיכנס למצב BIOS. במצב הזה ניתן להגיד איזה כונן יפעל ראשון בעת העלתה המחשב. אם יש לכם דיסק של ווינדוס, בחרו בכונן הדיסקים. אם אתם מנסים לבצע פירמוט דרך USB. בחרו באופצייה המתאימה.

 

שלב שני - התחלת התקנה

 

בשלב הזה למעשה המחשב כבר צריך לעלות כאשר מתחילים בהתקנת מערכת ההפעלה (ווינדוס 7 או ווינדוס 10). בשלב הראשוני מגדירים את שפת המערכת (עברית אנגלית וכדומה).

 

שלב שלישי - אימות הווינדוס

 

במסך הבא אתם תתבקשו להכניס מפתח מוצר (CD KEY). במידה ויש לכם אותו, הזינו כעת, אם אין לכם אותו או שהוא אבד, המשיכו. לאחר מכן ניתן דרך הווינדוס להכניס מפתח אבטחה, באמצעות אימות טלפוני או לרכוש אונליין מפתח אבטחה.

 

שלב רביעי - אישור התנאים והתקדמות

 

מסך אישור התנאים, סטנדרטי לחלוטין, לחצו המשך התקנה ועברו למסך הבא.

 

שלב חמישי - ניהול ופירמוט הדיסקים

 

כאן למעשה מתחילים להגדיר, אתם צריכים לראות כ-2 כוננים (בדרך כלל). זה יכול להיות 2 כוננים קשיחים או כונן אחד שהוא מפוצל, לרוב אחד יהיה בעבור התקנת מערכת ההפעלה (רצוי שיהיה SSD). והשני לאחסון נתונים ומידע. באותו השלב ניתן לבחור באתחול הכונן (למעשה כאן קורת פעולת פירמוט המחשב, אתחול הכונן מוחק כל מה שהיה בו קודם לכן). לאחר מכן, בחרו בכונן הרצוי להתקנת מערכת ההפעלה והמשיכו.

 

שלב שישי - התקנה והמתנה

 

כעת הווינדוס מתחיל בהתקנתו, בסופה הוא גם יבצע עדכונים וכל התהליך יכול לקחת לערך כ-שעה. (תלוי במחשב וגרסת הווינדוס שאותה אתם מתקינים). בסיום ההתקנה תגדירו משתמש למחשב ועוד כמה דברים בסיסים. לאחר מכן, המחשב יופעל מההתחלה. יש להיכנס שוב אל הביוס ולהגדיר הפעלה דרך כונן הקשיח בו התקנתם את הווינדוס. על מנת שלא יתחיל שוב להיכנס לתהליך פירמוט המחשב.

מידע ושאלות נפוצות על פירמוט מחשבים

  • איך עושים פירמוט למחשב נייד? פירמוט מחשב נייד מתבצע מבחינת התהליכים אותו הדבר כמו מחשב נייח. השוני היחידי שיכול להיות הוא שבמחשבים ניידים חדשים אין כונן דיסקים, ניתן להיעזר במקרה זה בכונן דיסקים חיצוני שמתחבר אל המחשב. במידה ואין באפשרותכם, יש תשובה נוספת ממש בשורה הבאה.
     
  • מהן הדרכים לפירמוט מחשב ללא דיסק? האפשרויות הן באמצעות דיסק און קיי ( USB ) או עם קובץ ISO אשר מדמה דיסק.
     
  • אפשר לבצע פירמוט מחשב ללא מחיקת הווינדוס?  כן, ניתן לעשות דרך ישירות דרך הווינדוס ולמעשה גם לבחור אם לעשות פירמוט מלא כולל מערכת הפעלה או לבצע פירמוט למידע וקבצים אישיים בלבד. נכנסים אל "התחל > הגדרות> עדכון ואבטחה > שחזור". כאן בוחרים "בצע איפוס למחשב זה" לאחר מכן תקבלו שאלות בנוגע לאיזה מידע ובאיזה רמת איפוס תרצו.
     
פירמוט ואיפוס ווינדוס
כך נראה מסך שחזור מחשב מתוך מערכת הפעלה של ווינדוס 10

הזמנת טכנאי מחשבים לביתך לצורך פירמוט המחשב

אם ניסתם לבדוק איך לאפס את המחשב או במילים אחרות לבצע פירמוט, וודאי הבנתם שלא פשוט כלכך לבצע פירמוט למחשב, במיוחד אם זה מחשב נייד ואין דיסק, העניין מסתבך. לכן, ניתן להזמין טכנאי מחשבים לביתך אשר יבצע בעבור גיבוי לנתונים החושבים, פירמוט למחשב והתקנת מערכת הפעלה חדשה. כמו כן, יביא עימו את הפתרונות הדרושים לשם כך, בין אם זה כונן חיצוני או מערכת הפעלה. ניתן לראות באתר מחשב בקוויק עוד פתרונות כמו תיקון מחשב נייח, הן מבחינת חומרה והן מבחינה טכנולוגיית. בנוסף גם תיקון למחשבים ניידים, שירותים נוספים לעסקים ועוד.